Samokształcenie – sposób na zaistnienie na rynku pracy

0
3408

Choć coraz częściej mówi się o tym, że w Polsce to pracodawcy wyruszają na poszukiwanie pracowników, znalezienie dobrze płatnej pracy wcale nie jest proste. Tylko systematyczne zwiększanie naszych umiejętności może zagwarantować sukces. Co więcej, muszą być to umiejętności dostosowane do wymogów zmieniającego się rynku pracy. Samokształcenie jest szansą na powodzenie, jednak nawet ono nie powinno rozwijać się w przypadkowych kierunkach.

Matura to za mało

Nasi rodzice ciągle jeszcze powtarzają, że to nie matura, ale chęci pozwalają na osiągnięcie celów zawodowych. W powiedzeniu tym kryje się wiele prawdy, z pewnością jednak nie można zakładać, że samo poprzestanie na świadectwie maturalnym oznacza jego najlepszą interpretację. Po maturze warto uczyć się dalej, jeśli zaś nie mamy ochotę  na studia stacjonarne, warto uczyć się już pracując. Dziś mamy do tego szczególnie wiele okazji. Klasyczne studia pięcioletnie powoli odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują roczne i dwuletnie szkoły policealne. Wraz z kwalifikacyjnymi kursami zawodowymi pozwalają one na poszerzanie dostępnej nam wiedzy bez konieczności rezygnowania z wykonywania obowiązków zawodowych.

Podnoszenie kwalifikacji – by piąć się po szczeblach kariery

Nawet zdobycie posady w wymarzonej firmie nie powinno dziś oznaczać rezygnacji z samokształcenia. Pracodawcy coraz rzadziej sugerują pracownikom, że ci powinni podnosić kwalifikacje w ramach konkretnego zawodu. Co więcej, nie muszą tego robić, zdecydowana większość zatrudnionych zdaje sobie bowiem doskonale sprawę z tego, że tylko w ten sposób może awansować.  Podnoszenie kwalifikacji może wydawać się zajęciem żmudnym i wymagającym, nowoczesne kursy pozwalają jednak na szybkie zdobywanie wiedzy, a ich program skutecznie eliminuje mało przydatne lub nieaktualne informacje.

Szkolenia, by coś zmienić w swoim życiu

A co z osobami, które znalazły zatrudnienie, nie są jednak usatysfakcjonowane swoją obecną pracą? Okazuje się, że one również nie stoją wcale na straconej pozycji. Coraz częściej organizowane są przecież nie tylko kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe, ale i szkolenia, w czasie których można zdobyć nowy zawód, ciekawszy od obecnego i lepiej dostosowany do wymogów rynku pracy.

Edukacja – tylko profesjonalna

Dziś ważna jest nie tylko chęć doskonalenia swoich umiejętności i nabywania nowych, ale i miejsce, w którym zdobywa się wiedzę. Centrum kształcenia Zacisze zwraca na siebie uwagę właśnie dlatego, że nie ogranicza się wyłącznie do stawiania na zróżnicowaną ofertę, ale bazuje na solidnej kadrze pedagogicznej i programach dopasowanych do potrzeb współczesnego rynku pracy. Dzięki takiemu podejściu można liczyć na satysfakcjonujące wyniki i rozwój kariery zawodowej dokładnie w takim kierunku, jaki sami sobie obraliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here