Skarby Austrii: Hohenwerfen

0
1496

Hohenwerten to jedno z tych miejsc, które z pewnością warto uwzględnić w programie swej wycieczki po Austrii. To jedna z największych atrakcji na terenie Kraju Salzburskiego, która może oczarować zarówno swą architektoniczną formą, jak i wyjątkowym otoczeniem. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?
Hohenwerten to wspaniała twierdza, której początki przypadają na XI wiek. W dawnych czasach jej rola miała polegać na ochranianiu wąskiego, górskiego przesmyku, którym prowadziła droga do Salzburga. Do dziś ta górska warownia zachwyca swą potęgą oraz wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu w celach obronnych. Wzniesiona na skale wznoszącej się ponad 100 metrów ponad korytem rzeki, na tle majestatycznych gór prezentuje się wspaniale. Nic dziwnego, że wycieczki tak chętnie zaglądają na jej teren. Malownicze położenie twierdzy nie jest jednak jej jedynym walorem. Z myślą o turystach na jej terenie urządzane są liczne festyny o historycznym charakterze oraz turnieje rycerskie. Dodatkową atrakcję stanowią pokazy lotów, w których głównymi bohaterami stają się drapieżne ptaki. Możliwość podziwiania ich popisów w tak niezwykłej scenerii może każdemu sprawić wiele radości.
Dzięki licznym atrakcjom oraz pięknej architekturze ta twierdza stała się jednym z najcenniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Austria. Biura podróży, które tak chętnie organizują wycieczki po tym kraju, coraz częściej umieszczają wizytę na jej terenie w swych ofertach. Chętnych na zapoznanie się z tajemniczą i niezwykle piękną Hohenwerfen nie brakuje, a rosnąca popularność tego obiektu zachęca kolejnych turystów do jej zwiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here