Słabe krążenie krwi i jego objawy

0
1822

Słabe krążenie krwi to dość powszechne schorzenie wśród dorosłych Polaków. Wiele osób, które boryka się z tym problemem, często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Podpowiadamy, jakie są jego najbardziej charakterystyczne objawy i jak można sobie z nimi poradzić.

Słabe krążenie krwi i jego objawy
Jednym z najczęstszych objawów problemów z krążeniem krwi są zimne kończyny. Uczucie chłodu w dłoniach i stopach powinno nas zaalarmować i skłonić do wizyty u lekarza. Również blade i sine przebarwiania na rękach i nogach mogą świadczyć o tym, że nie dopływa do nich odnowienia ilość krwi. Inne niepokojące objawy to opuchlizna i częste skurcze kończyn.

Wśród charakterystycznych objawów słabego krążenia krwi są również i takie, które wpływają na ogólne samopoczucie. Ciągłe zmęczenie, osłabienie i częste zawroty głowy mogą świadczyć o tym, że nasz system krążenia nie funkcjonuje poprawnie. Alarmujące są także częste choroby. Kłopoty z krążeniem osłabiają odporność i zwiększają podatność na infekcje. Inny niepokojący objawy to zła kondycja włosów i paznokci, które stają się kruche, łamliwe i podatne na uszkodzenia.

Jak poprawić krążenie krwi?
Sposobów na poprawienie krążenia jest wiele. Niemal każdy z nich wiąże się ze zmianą stylu życia. Trzeba zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę i zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia. Warto zerwać z nałogami, takimi jak palenie papierosów, czy picie alkoholu.

www.ubiesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here