Soczewki jednorazowe – zastosowanie

0
1696
Soczewki jednorazowe - zastosowanie

Soczewki jednorazowe, jak wskazuje ich nazwa, nadają się do włożenia ich rano i zdjęcia oraz wyrzucenia wieczorem. Dzięki wygodzie stosowania, wysokiej higieniczności i dyskrecji zyskują popularność zarówno wśród okulistów, jak i konsumentów. Czy jednak nadają się dla Twoich oczu? Ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję.

Dlaczego należy wymieniać szkła kontaktowe?

Białka, wapń, tłuszcze i inne substancje naturalnie znajdujące się w Twoich łzach mogą osadzać się na soczewkach kontaktowych. Te zanieczyszczenia zmniejszają komfort noszenia szkieł kontaktowych i mogą zwiększać ryzyko infekcji oczu.

Możesz i powinieneś dbać o higienę swoich szkieł kontaktowych za pomocą specjalnych płynów, jednak żadna metoda nie zapewnia 100% skuteczności. Pewne zanieczyszczenia pozostają, a ich ilość zwiększa się z czasem. Im częściej wymieniasz soczewki kontaktowe, tym lepiej dla zdrowia Twoich oczu i Twojego komfortu. Z tego powodu soczewki jednorazowe od mojepierwszesoczewki.pl stanowią najlepszy wybór, ponieważ wymieniasz je codziennie.

Jednorazowe soczewki to wygoda, gdy czasu szkoda

Istnieją 2 sposoby, aby ominąć żmudną pielęgnację szkieł kontaktowych. Pierwszy to noszenie soczewek całodobowych przez 24 godziny, a później wyrzucenie ich i włożenie następnej pary. Niestety, nie wszyscy powinni czy są w stanie nosić szkła kontaktowe w nocy. Dla wielu osób spanie z soczewkami całodobowymi zwiększa ryzyko infekcji oczu i oznacza duży dyskomfort. Drugi sposób to wybranie soczewek jednorazowych. Większość okulistów i osób noszących szkła kontaktowe uważa soczewki jednorazowe za idealne połączenie dwóch światów:

  • z jednej strony są wygodne, ponieważ nie wymagają czyszczenia,
  • z drugiej strony pomagają zachować zdrowe oczy, ponieważ nie są noszone w nocy i nie osadzają się na nich zanieczyszczenia.

Czym różnią się soczewki jednorazowe od tradycyjnych?

Nawet przed eksplozją popularności soczewek jednorazowych ludzie zdawali sobie sprawę z faktu, że regularna wymiana szkieł kontaktowych jest konieczna. Problem polegał na tym, że soczewki były zbyt drogie, aby wymieniać je tak często. Z tego powodu powstały płyny czyszczące oraz urządzenia przedłużające użyteczność szkieł kontaktowych.

Na szczęście producenci soczewek opracowali nowe metody ich wytwarzania, aby produkować soczewki wysokiej jakości w dużych ilościach po niskim koszcie. Ta technologia obniżyła ceny soczewek jednorazowych, czyniąc je dostępnymi dla portfeli Polek i Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here