Sposoby na to jak regularnie zwiększać swoje oszczędności

0
1884
Sposoby na to jak regularnie zwiększać swoje oszczędności.

Żyjemy w świecie w którym bardzo wiele zależy od ilości posiadanych pieniędzy. Choć nie kupimy za nie rzeczy najważniejszych mogą one przybliżyć nas do realizacji wielu celów czy marzeń. A realizowanie marzeń na kredyt nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego warto nauczyć się oszczędzać. Dzięki temu nie tylko zyskamy pewien zasób pieniędzy, który może nam pomóc w kryzysowej sytuacji. Przede wszystkim zwiększymy swoją szansę na realizację tych kosztownych marzeń.

Najpierw zapłać sobie

Bardzo często powtarzaną wymówką, by nie oszczędzać, jest fakt, że na koniec miesiąca praktycznie nic nie zostało. Regularne oszczędzanie najlepiej zacząć od razu po wypłacie przelewając sobie na osobne konto pewną kwotę pieniędzy.

Wyraźnie oddziel oszczędzane pieniądze

Jeżeli pieniądze które mają stanowić nasze oszczędności będziemy trzymać na tym samym koncie, co te przeznaczone na codzienne wydatki, istnieje spore ryzyko, że je wydamy. Dlatego warto trzymać je na osobnym koncie lub lokacie. Dodatkowo taki sposób oszczędzania będzie działał motywująco, zwłaszcza jeżeli będziemy odkładać pieniądze na konkretny cel. Przyjemnie będzie każdorazowo patrzeć jak saldo naszych oszczędności przybliża nas do realizacji marzeń.

Przyjrzyj się codziennym nawykom

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele pieniędzy ucieka nam na różne drobiazgi. Kawa w drodze do pracy, kanapka z bufetu albo co gorsza fast food- to tylko niektóre przykłady. Aby wyłapać takie drobne rozrzutności warto zacząć notować wszystkie wydatki i analizować je przynajmniej raz na miesiąc. Na początku można bardzo się zdziwić ile pieniędzy wydajemy mimochodem. Ale gdy już będziemy wiedzieli, gdzie najwięcej tracimy ich niepotrzebnie, może znajdziemy alternatywę dla takich wydatków. Na przykład zaczniemy przygotowywać kanapki w domu, co będzie nie tylko z korzyścią dla naszego portfela, ale i zdrowia.

Skorzystaj z programów automatycznego oszczędzania

Jeśli boisz się od razu przelewać pewną część środków na oszczędności, lub masz problem z systematycznością może pomogą Ci programy automatycznego oszczędzania. Takie programy oferują niektóre banki. Działa to na tej zasadzie, że każdy zakupy są zaokrąglane do większej kwoty, a różnica jest przelewana na osobne konto. Dzięki temu regularne oszczędzanie nie wymaga żadnego wysiłku.

Najlepiej odkładaj codziennie

Codziennie wrzucaj do skarbonki wszystkie drobniaki, to działa trochę jak automaty do oszczędzania, które proponują banki. Jednak ta metoda nie działa bezwiednie, wyrabia nawyk. Dzięki temu regularne oszczędzanie łatwiej wejdzie Ci w krew.

Kupuj z głową

Podczas zakupów także warto skorzystać z kilku trików, dzięki którym rzadziej wydamy pieniądze na rzeczy zupełnie nam niepotrzebne.
– Na początek warto zacząć od wybierania się na zakupy z listą, a jeśli będą to zakupy spożywcze ważne jest by chodzić na nie najedzonym.
– Przy zakupach nie warto jednak kierować się zawsze najniższą ceną, ważne jest aby kupione produkty były dobre jakościowo. W przeciwnym wypadku bardzo szybko będziemy musieli wydać na podobny zakup.
– Podczas zakupów nie należy kierować się emocjami. Dobrym trikiem przy zakupie droższych rzeczy jest przeczekanie. Nie kupujemy danej rzeczy od razu, gdy wpadnie nam do głowy. Czekamy tydzień lub dwa i jeśli nadal ta rzecz wydaje nam się potrzebna dopiero dokonujemy zakupu.

Źródło: https://pozyczkolog.pl/pl/regularne-oszczedzanie-najlepsze-sposoby-na-odkladanie-pieniedzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here