Trądzik po trzydziestce – dlaczego się pojawia?

0
1455

Trądzik, chociaż kojarzony jest najczęściej jako zmora nastolatków, również po trzydziestce może się pojawić. Co więcej u wielu kobiet właśnie w tym wieku pojawia się po raz pierwszy. Dlaczego tak się dzieje? I jak sobie z nim radzić?

Trądzik po trzydziestce – dlaczego się pojawia?

Stosowane przez dorosłe kobiety preparaty na trądzik przeważnie nie działają. A dzieje się tak dlatego, że u osób po trzydziestce pojawia się on z zupełnie innych powodów, niż u osób młodych. Głównymi winowajcami są tutaj hormony, a mówiąc dokładniej androgeny – hormony męskie, które występują też w organizmie kobiecym. Gdy ich stężenie rośnie, co naturalnie ma miejsce przed miesiączką, na skórze mogą pojawiać się właśnie nieestetyczne wypryski.

Jak sobie radzić z hormonami?

Jeśli problem trądziku pojawia się okresowo właśnie tylko przed miesiączką i szybko znika, należy pozostawić sprawę jej naturalnemu biegowi. Jeśli jednak poziom hormonów jest zbyt wysoki cały czas, można pomyśleć o kuracji hormonalnej. Oczywiście o tej powinien zawsze zdecydować ginekolog po dokładnym badaniu.

Nie tylko hormony są winne

Chociaż to hormony są najczęstszą przyczyną trądziku po trzydziestce, nie należy zapominać o innych czynnikach, które się do niego przyczyniają. Klimatyzowane pomieszczenia, w których przebywamy przez wiele godzin, ciągły stres i mała ilość snu, źle dobrana antykoncepcja, śmieciowa dieta czy ostry makijaż wykonywany przy pomocy pełnych chemii kosmetyków – to wszystko może być przyczyną trądziku.

Jak dbać o skórę dojrzałą z trądzikiem?

Pierwsza rzecz to delikatne oczyszczanie. Skóry trądzikowej nie należy bowiem podrażniać. Druga rzecz to stosowane kremów redukujących wydzielanie sebum. No i jeszcze jedna, szalenie ważna rzecz – zmiana nawyków dietetycznych. Skóra bardzo szybko reaguje na wszelkie dietetyczne błędy. Jeśli chcesz przywrócić jej równowagę, zadbaj o dietę bogatą w mikroelementy.

Trądzik po trzydziestce? Owszem, może się pojawić. A, żeby sobie z nim poradzić, trzeba zacząć od znalezienia przyczyny.

www.totalextreme.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBadanie EEG
Następny artykułBadania drożności jajowodów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here