Trampoliny ogrodowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

0
1355
jaką trampolinę ogrodową wybrać?

Trampoliny ogrodowe, cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Jeżeli chodzi o rozmiar jest to największy rodzaj trampoliny. Jej zaletą jest to, że może z niej korzystać kilkoro dzieci jednocześnie. Ten rodzaj trampoliny jest bardzo wytrzymały oraz odporny na działanie czynników zewnętrznych. Mimo to jest łatwa do złożenia i schowania do garażu, w sezonie zimowym.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trampoliny?

Jeżeli szukamy odpowiedniej trampoliny dla swojej pociechy i nie wiemy co wybrać. Warto wiedzieć, że podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, są to:

  • maksymalne obciążenie, jest to maksymalna waga osoby lub osób, które mogą korzystać z trampoliny w tym samym czasie. Gdy zostanie ta norma przekroczona, może dojść do złamania stelażu, zepsucia trampoliny lub zarwania sprężyn.
  • wiek dziecka, jest to bardzo ważny parametr, gdy stoimy przed wyborem odpowiedniej trampoliny dla swojego dziecka. Zazwyczaj trampoliny przeznaczone są dla dzieci od 3 lub 5 roku życia.

Trampoliny ogrodowe dla dzieci

  • certyfikaty i atesty, kupujmy tylko pewne urządzenia. Trampolina dla dziecka zawsze obowiązkowo musi posiadać wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, które potwierdzają, że normy bezpieczeństwa są spełnione.
  • stelaż, jest podstawą dlatego musi być solidny. Musi być odpowiedniej grubości, ponieważ jak będzie zbyt cienki, może dojść do połamania w trakcie skoków na trampolinie. Jeżeli z trampoliny mają korzystać dzieci, należy wybrać stelaż, który jest pokryty pianką, wtedy zabezpieczone są twarde lub odstające elementy, które mogą spowodować uraz u dziecka.
  • mata do trampoliny, powinna być wykonana z wytrzymałego, ale elastycznego materiału. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na średnicę maty oraz ilość sprężyn.
  • siatka, jej zadaniem jest ochrona dzieci przed wypadnięciem z trampoliny, dlatego powinna mieć odpowiednią wysokość.
  • sprężyny, to one umożliwiają skoki na trampolinie, dlatego bardzo ważne jest żeby były dobrej jakości oraz przymocowanie ich do stelaża oraz maty było stabilne.
  • osłona na sprężyny, dzięki niej nie ma ryzyka urazu podczas skakania na trampolinie. Dodatkowo taka osłona zabezpiecza sprężyny przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Przeczytaj też: http://www.wiwar.pl/samochody-na-pedaly-dla-dzieci-czy-to-dobry-wybor/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here