Urodziny dla dzieci z pomysłem. Poznaj 5 sposobów na urozmaicenie przyjęcia

0
1670
Urodziny dla dzieci z pomysłem. Poznaj 5 sposobów na urozmaicenie przyjęcia

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka, a Ty nie chcesz, aby zamieniły się w jedno z wielu podobnych spotkań towarzyskich? Chcesz sprawić pociesze niespodziankę i wywrzeć wrażenie na jego gościach? Przyjęcie możesz urozmaicić – i to na wiele sposobów. Jakich? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji na urodziny dla dzieci.

Na początek najważniejsze: atrakcje, które urozmaicą urodziny dla dzieci, powinny być dobrane do:

  • wieku dziecka i jego gości,
  • zainteresowań solenizanta.

Zanim więc podejmiesz decyzję, oceń dostępne opcje właśnie z tej perspektywy. A z czego wybierać? Jeśli np. urządzasz urodziny dla dzieci w Gdańsku lub okolicach, czeka na Ciebie wiele atrakcji.

  1. Pokaz magii na kinderbalu

Chcesz urządzić klasyczny kinderbal w domu lub w mieszkaniu? Oprócz tortu, muzyki i podobnych atrakcji zafunduj małym gościom dodatkową rozrywkę. Zapewni ją na przykład pokaz iluzji wykonany przez profesjonalnego magika. Eksperta od sztuczek dedykowanych młodszym widzom znajdziesz bez trudu. Pokaz potrwa kilkadziesiąt minut i jest prawdziwym „pewniakiem”, gdy chodzi o urozmaicenie urodzin.

  1. Bal maskowy / kostiumowy

Urządź urodziny dla dziecka z motywem przewodnim. Jakim? Dopasuj go do preferencji Twojej pociechy. Może jest bajka, która szczególnie przykuwa uwagę dziecka? A może maluch interesuje się np. pracą policji, straży pożarnej czy życiem piratów? Każdy z tych tematów może być inspiracją do zaplanowania nietuzinkowego kinderbalu. Zachęć uczestników do przebrania się w stroje związane z motywem przewodnim i przygotuj kilka zabaw oraz konkursów, które będą z nim jakoś połączone. Jeśli chcesz, możesz wynająć profesjonalnego animatora, który zadba o świetną zabawę najmłodszych.

  1. Warsztaty tematyczne Lego

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby układać klocków Lego – zwłaszcza, że w kolekcji duńskiego producenta można znaleźć wiele serii tematycznych przeznaczonych i dla chłopców, i dla dziewczynek. Dlaczego więc nie wykorzystać ich do kreatywnej zabawy? Urodziny dla dzieci w Gdańsku połączone z układaniem Lego (np. z kolekcji Harry Potter, NinjaGo czy Avengers) urządzisz np. w centrum Edukido. Scenariusz imprezy może uwzględniać np. wykonanie masek z klocków, budowane kosmicznych pojazdów czy nawet zajęcia z elementami robotyki. Z łatwością dopasujesz go do potrzeb dzieci z różnych grup wiekowych.

  1. Park trampolin

Skakanie na trampolinach pobudza wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. W tej formie zabawy jest coś wyjątkowo wyzwalającego. Nutka szaleństwa i mnóstwo aktywności – oto, co sprawi, że urodziny w tej nietuzinkowej postaci mogą być prawdziwym sukcesem. Pamiętaj: zabawa odbywa się pod okiem instruktora, który zadba o bezpieczeństwo uczestników, a przy okazji nauczy ich wykonywać ciekawe akrobacje na trampolinie. Warto zarezerwować tę formę zabawy!

  1. Poszukiwanie skarbów

Jeśli urodziny dziecka przypadają na miesiące wiosenne lub letnie, można pomyśleć o ich urządzeniu ich w plenerze. Wystarczy, że będzie to zwykły grill lub piknik. Możesz również pójść o krok dalej i zorganizować poszukiwanie skarbów – na przykład na leśnej polanie czy w rozległym parku. Jak to zrobić? Przygotuj mapę, kilka zagadek i tajemnic oraz… nagrody dla tych, którzy najszybciej dotrą do poszukiwanego miejsca. Ciekawe scenariusze takich zabaw w stylu „gry miejskiej” znajdziesz bez trudu m.in. w Internecie.

Już wiesz, jak urządzić urodziny dla dzieci? Jeśli zdecydujesz się na atrakcję pod okiem profesjonalnego animatora, zarezerwuj ją z odpowiednim wyprzedzeniem i… zafunduj swojemu dziecku niezapomniany dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here