Uszczelki z poliuretanu – uniwersalna pomoc

0
2243

Uszczelnienia techniczne to jedynie z pozoru detale, uzupełniające konstrukcję rozmaitych urządzeń. Obecność tych drobiazgów jest bardzo często kluczowa dla właściwego funkcjonowania różnych sprzętów, wykorzystywanych przez przemysł i przedsiębiorstwa należące do różnych gałęzi gospodarki.

Niekiedy sporządzona z właściwego materiału uszczelka jest w stanie nie tylko umożliwić działanie jakiegoś technicznego rozwiązania, ale też podnieść jakość wykonywania tej pracy. Choć na rynku spotyka się uszczelki wykonane z różnych tworzyw, zdecydowanym liderem jest obecnie poliuretan. Na tę zaszczytną pozycję zasłużył sobie swoimi właściwościami fizycznymi i chemicznymi.

Uszczelki z poliuretanu – dlaczego są popularne?

Nie będzie przesadą powiedzieć, że poliuretan zrewolucjonizował codzienność współczesnych ludzi – choć nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego faktu. Jest jednak prawdą, że poliuretan można obecnie spotkać niemal na każdym kroku. Jako materiał uszczelniający jest jeszcze bardziej ukryty, ale ci którzy pracują w branżach przemysłowych, budownictwie czy mają do czynienia z motoryzacją, wiedzą doskonale jaka jest jego wartość. To otrzymywany wskutek przeprowadzania określonych reakcji szczególny, elastyczny polimer, odznaczający się wyjątkową odpornością na rozliczne czynniki zewnętrzne. Nie mają na niego wpływu takie substancje jak:

  • rozpuszczalniki,
  • benzyna,
  • temperatura do 100 stopni Celsjusza.

Przy tym amortyzuje drgania i ściera się bardzo powoli.Uszczelki z poliuretanu tworzy się przede wszystkim poprzez wtryskiwanie ciepłego jeszcze tworzywa do form i przestrzeni, które wymagają uszczelnienia. Z poliuretanu produkuje się jednak także bardziej uniwersalne akcesoria, które z powodzeniem i zależnie od potrzeb mogą wykorzystać pracownicy różnych gałęzi przemysłu.

Zgrzewa się więc specjalne profile i elastyczne sznury, które można umieścić w konkretnych miejscach. Z poliuretanu tworzy się także duże płyty, które przycina się później wedle uznania. Warto wiedzieć, że każda z firm produkujących tego typu uszczelnienia dysponuje materiałem o innej gęstości – klient często ma wpływ na to, jakie tworzywo otrzyma.

Podobnie jest z kształtami uszczelnienia: często można złożyć indywidualne zamówienie, odzwierciedlające konkretne potrzeby danego klienta.

Więcej o poliuretanie dowiesz się na http://www.poliuretanyczaniec.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here