Wczasy last minute

0
1797
Wczasy last minute

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się kupowanie wycieczek wakacyjnych na ostatnią chwilę, co niesie ze sobą wiele korzyści materialnych. Wczasy last minute polegają na tym, iż dokonuje się ich zakupu na kilka dni, a czasem kilka godzin przed planowanym lotem lub wyjazdem, a w zamian otrzymuje się znaczny upust cenowy.
Na tego rodzaju rozwiązanie mogą się jednak pokusić jedynie osoby, które posiadają własne firmy, a co za tym idzie nie muszą prosić szefa o urlop i są niezależne pod względem terminów. Wczasy last minute wymagają bowiem bardzo często nagłego porzucenia wszystkich obowiązków, a w związku z tym osoby, które prowadzą własne działalności gospodarcze są poniekąd również związane terminami, które dotyczą wykonania określonych zleceń dla klientów, spotkań, a także dostaw materiałów.
Wczasy last minute są korzystne przede wszystkim ze względu na ich niski koszt, co pozwala na podróżowanie osobą nieposiadającym znacznych funduszy. Jest to również doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy pracodawca udzieli nam urlopu w ostatniej chwili, a przez to nie mogliśmy wcześniej zaplanować wyjazdu.
Wracając do tematu ceny, należy zauważyć, iż wczasy last minute pozwalają zaoszczędzić nawet do siedemdziesięciu procent początkowej ceny wycieczki, a ponadto klient otrzymuje gwarancje niezmiennej ceny, gdyż w tak krótkim czasie zazwyczaj nie mają miejsca żadne podwyżki. Standard wycieczki jaki otrzymujemy jest w takiej sytuacji identyczny, jak w przypadku wykupienia podróży w normalnej cenie.
Wczasy last minute mają jednak również wiele wad, a główną z nich jest bardzo krótki czas na podjęcie decyzji odnoście kierunku oraz terminu podróżowania. Oferta taka jest zatem skierowana do osób, które nie tylko mają możliwość wzięcia urlopu z dnia na dzień ale również mają spontaniczną osobowość. W przypadku ludzi lubiących planować wszystko ze znacznym wyprzedzeniem, wczasy last minute wywołają jedynie poczucie niepokoju.
Koleją wadą jest fakt, iż nie mamy możliwości wyboru miejsca, do którego będziemy podróżować, a najbardziej atrakcyjne kierunki zazwyczaj są wyprzedawane w ofertach first minute. Wczasy last minute dotyczą niestety zazwyczaj państw najbardziej niebezpiecznych, a przez to najmniej lubianych przez turystów.
Problem pojawia się bardzo często również w sytuacji, gdy podróżujemy większą grupą, ze znajomymi lub rodziną. Może mieć bowiem miejsce sytuacja, że biuro podróży nie będzie dysponowało potrzebną ilością miejsc. Problem może pojawić się również w sytuacji, gdy będziemy chcieli wybrać specjalne miejsca w samolocie lub w hotelu, gdyż na kilka dni przed planowaną podróżą wszystko jest już zazwyczaj obsadzone.
Wczasy last minute posiadają swoje przeciwieństwo, czyli wczasy first minute. Tego rodzaju wycieczki charakteryzują się tym, iż są wykupywane ze znacznym, czasem nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W wyniku dokonania tak wczesnego zakupu otrzymuje się znaczny rabat, a ponadto istnieje możliwość wyboru kierunku oraz terminu podróży. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących w większej grupie, gdyż w przeciwieństwie do wczasów last minute można tutaj przebierać w miejscach w samolocie oraz pokojach hotelowych.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here