Wirtualny spacer po przedszkolu

0
2188
Wirtualny spacer po przedszkolu

Ciągle aktualną prawdą jest powiedzenie, że „zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”. Kiedy przychodzi na świat dziecko, rodzice zastanawiają się nad jego przyszłością. Chcą, żeby pociecha wyrosła na serdecznego, uczciwego, inteligentnego i zaradnego człowieka. Nie każdy ma możliwość, aby przez pierwsze trzy lata życia dziecka zajmować się nim bez pomocy babci, opiekunki, czy żłobka.

Wirtualny spacer po żłobku

Zorganizowanie opieki nad niemowlakiem nie jest łatwe. Dłuższy urlop macierzyński, który trwa nawet 12 miesięcy plus urlop tacierzyński pozwalają zostać z maleństwem dopóki jest karmione piersią . Mama nie musi po 4 miesiącach zapisywać maluszka do żłobka i martwić się, czy dziecko zaakceptuje nowe miejsce. Po pierwszych urodzinkach często pojawia się problem znalezienia opieki nad dzieckiem. Żłobków nadal jest za mało. Prywatne placówki tego typu są bardzo drogie. Zdenerwowanie rodziców związane z koniecznością zaprowadzania dziecka do żłobka może zmniejszyć wirtualny spacer po obiektach oświatowych – żłobkach, który dostępny jest na stronach żłobków. Rodzice mogą zobaczyć, jak wygląda żłobek od środka, sprawdzić warunki, obejrzeć wyposażenie i zabawki. Dzięki temu nabierają przekonania, że wybrany żłobek będzie doskonałym miejscem dla ich pociechy.

Wirtualny spacer po przedszkolu

Przedszkola przywiązują dużą wagę do reklamy. Toczy się rywalizacja o przedszkolaka między placówkami miejskimi, a prywatnymi. Standardowa strona internetowa, na której rodzic przeczyta informacje o grupach przedszkolnych, godzinach pracy, wychowawcach, zajęciach dodatkowych i jadłospisie, to nieraz za mało, aby rodzic nabrał przekonania, że wybrane przedszkole to idealne miejsce do rozwoju i zabawy dla jego dziecka. Oglądając wirtualny spacer po obiektach oświatowych- przedszkola, widz może zobaczyć jak wygląda wnętrze placówki, jakie zabawki i pomoce naukowe mają dzieci, jak wyglądają szatnie, ubikacje, plac zabaw. Taki filmmożna oglądać razem z dzieckiem i opowiedzieć o przedszkolu. Wirtualny spacer po przedszkolu to wielka pomoc w lepszym przygotowaniu dziecka do życia przedszkolnego, co ułatwia przystosowanie się i sprawia, że pociecha chce iść do przedszkola , aby przekonać się, czy są tam takie same zabawki, jak te pokazane na „filmie”. Nic nie zastąpi dni adaptacyjnych odbywających pod koniec sierpnia, bowiem dziecko poznaje wtedy inne przedszkolaki z grupy i stawia pierwsze kroki we wspólnej zabawie. Wirtualny spacer po przedszkolu to wartościowa informacja dla rodziców. Dla małego dziecka najistotniejsze jest to, aby mogło bawić i się rozwijać swoje talenty z rówieśnikami.

Wirtualny spacer po żłobku

Wirtualny spacer po szkołach

Rozpoczęcie nauki w szkole nie musi się już kojarzyć z czymś niedobrym, z nudnym lekcjami, hałasem na przerwach. Wirtualny spacer po placówkach oświatowych – szkoły, daje możliwość przygotowania dziecka do pójścia do szkoły. Przyszły uczeń ogląda świetlicę, salę lekcyjną, salę gimnastyczną, ubikacje, korytarze, plac zabaw i boisko. Przekonuje się, że szkoła to nic strasznego, że jest to miejsce przyjazne uczniowi. Zdaniem psychologów, to bardzo istotne, aby dziecko rozpoczynało karierę szkolną w atmosferze akceptacji, chęci poznania nowych kolegów, aby nie bało się innych dzieci i dużych przestrzeni. . Rodzic wybierając szkołę też chce mieć gwarancję, że dana szkoła jest bezpieczna, ładnie odmalowana i przyjazna dzieciom. Szkoły mogą konkurować nie tylko ofertami zajęć pozalekcyjnych, ale także wyglądem pomieszczeń lekcyjnych i sali gimnastycznej. Nic dziwnego, że wirtualny spacer jest coraz częściej umieszczany na stronie szkoły. Zdjęcia wykonane kilka lat temu nie wytrzymują konkurencji z wirtualnymi spacerami. Zalety tej formy dotarcia do przyszłego ucznia docenia coraz więcej szkół, zwłaszcza średnich, które chętnie pokazują wyposażenie pracowni przedmiotowych. Uczeń porusza się po szkole wirtualnie i może zobaczyć, jakim zapleczem dysponuje szkoła, o której wyborze myśli.

Przykład takiej nowoczesnej prezentacji wnętrza przedszkola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here