Zakupy online i bezpieczeństwo przesyłek

0
1893
Zakupy online i bezpieczeństwo przesyłek

W dobie Internetu oraz zakupów online coraz większego znaczenia nabiera bezpieczeństwo przesyłek. Na znaczne odległości transportowane są towary kruche, łamliwe, podatne na uszkodzenia. Zadaniem sprzedawcy jest takie zabezpieczenie produktu, które umożliwi jego dotarcie na miejsce docelowe w stanie niepogorszonym. Dzięki odpowiednim materiałom do pakowania, które dostępne są dziś na rynku, zadanie to nie jest trudne do wykonania.

Kartony tekturowe, taśmy do pakowania, folia bąbelkowa – to tylko kilka przykładów powszechnie stosowanych materiałów do pakowania. Umiejętne wykorzystanie tych materiałów zapewnia bezpieczeństwo przesyłanych towarów. W interesie sprzedawcy leży, by produkt dotarł do klienta w całości. W świetle obowiązujących przepisów w większości przypadków to sprzedawca odpowiada za uszkodzenia powstałe w trakcie transportu towaru. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy konsument sam wybrał sposób dostawy inny, niż oferował sprzedawca, a sprzedawca nie miał na ten wybór wpływu.

Kartony tekturowe

To jeden z najczęściej stosowanych materiałów do pakowania. Dostępny jest w różnych rozmiarach i sprawdza się do pakowania oraz zabezpieczania różnych rodzajów towarów. Na kartonie może zostać umieszczone ostrzeżenie o transporcie przedmiotów delikatnych i podatnych na uszkodzenia mechaniczne. Ten rodzaj materiału zawsze stosujemy z innymi, które umożliwiają odpowiednie zabezpieczenie przesyłanego przedmiotu.

Taśma do pakowania

Taśmy pakowe muszą być trwałe, solidne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie kartonów tekturowych przed przypadkowym otwarciem. Na taśmie mogą być umieszczane nadruki o charakterze reklamowym. Treść takiego nadruku wykonuje hurtownia opakowań Opakowania24.eu. Sprzedawca może ustalić ją samodzielnie lub skorzystać z gotowych wzorów.

Folia bąbelkowa

Do pakowania i zabezpieczania towarów doskonale sprawdza się folia bąbelkowa. Może być stosowana do owijania przesyłanych przedmiotów albo jako wypełniacz do paczek. Bezpieczeństwo owijanych nią produktów zapewnia struktura folii. Gęsto ułożone jeden obok drugiego małe pęcherzyki powietrza amortyzują wstrząsy oraz chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Koperty bąbelkowe

W przypadku niewielkich i podatnych na uszkodzenia towarów doskonale sprawdzają się koperty bąbelkowe. Nieduża koperta wyściełana od wewnątrz folią bąbelkową chroni przedmioty wrażliwe na wstrząsy, drgania i inne uszkodzenia mechaniczne. Stosowana jest między innymi do zabezpieczania i przesyłania biżuterii oraz drobnej elektroniki.

Wypełniacze do paczek

Bardzo ważnym elementem bezpiecznej przesyłki jest wypełniacz, który ogranicza możliwość przemieszczenia się towaru wewnątrz paczki. W ten sposób chroni go przed uszkodzeniem. Jako wypełniacz stosowana jest między innymi wspomniana wyżej folia bąbelkowa. Inne przykłady wypełniaczy to poduszki powietrzne (sprawdzają się w zabezpieczaniu większych przedmiotów) oraz wypełniacze sypkie.

Stosowanie odpowiednich materiałów do pakowania ma kluczowe znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa przesyłek. Świadczy o rzetelności sprzedawcy i pomaga budować dobre relacje z klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here