Zwykle nie przepadamy za chłodnymi, jesiennymi i zimowymi wieczorami, które sprawiają, że jest nieprzyjemnie, zimno i ponuro. Jednak ten czas zmniejszonej aktywności fizycznej czy towarzyskiej warto wykorzystać! Długie, nudne wieczory najlepiej spędzać ucząc się, przyswajając nową wiedzę, czy też uskuteczniając nowe hobby – chociażby szydełkowanie, rysowanie, czy sklejanie modeli statków.
Stwórz sobie warunki idealne!
Jakie są najlepsze warunki do nauki? Takie, gdy nic nas nie rozprasza, dookoła jest cicho, ale też przyjemnie, ciepło i komfortowo. Większość ludzi najchętniej przyswaja wiedzę nie przy biurku ze skierowanym na blat ostrym światłem lampki, lecz na kanapie, w otoczeniu poduszek i pod ciepłym kocem. Stwórzmy sobie do nauki taki klimat, który pozwoli nam się odprężyć, a jednocześnie skupić. Leżenie na kanapie pod kocem i z kotem na kolanach to idealne warunki do nauki. W sklepach Pepco możemy znaleźć zimą ciekawe oferty miękkich, puszystych i supermodnych poduszek dekoracyjnych, które doskonale sprawdzą się jako podpórka w trakcie uczenia na fotelu czy kanapie. Są też kolorowe, przyjemne w dotyku koce, które szczelnie nas otulą i sprawią, że będziemy mogli przyswajać wiedzę godzinami, byleby tylko nie wychodzić z tak komfortowego miejsca. W Textil Market można zakupić wygodne piżamy oraz kapcie – dla kobiet i mężczyzn oraz dzieci, w najróżniejszych wzorach, kolorach i stylach. Do ciepłej piżamy warto dołączyć też grube wełniane skarpety oraz mięciutki szlafrok. Chyba nic więcej nie potrzeba na chłodne zimowe wieczory, które zamierzamy poświęcić książce!
Dlaczego warto się uczyć
Człowiek uczy się całe życie – a nawet jeśli nie, to przynajmniej powinien. Na co dzień wykorzystujemy bardzo niewielkie zasoby swojego mózgu, który stać na dużo dużo więcej. Rzeczywiście, zakuwanie definicji, dat historycznych, czy rozwiązywanie zadań z fizyki do tej pory przyprawia nas zapewne o gęsią skórkę i sprawia, że odechciewa się jakiejkolwiek edukacji. Jednak nauka to nie jest przyswajanie wiedzy, która nam zupełnie nie wchodzi do głowy. To między innymi zgłębianie interesujących nas tematów – chociażby czytanie specjalistycznych artykułów, które rozwiewają nasze wątpliwości. To uczęszczanie na różne wykłady, kursy i warsztaty, które mogą pogłębić nasze kwalifikacje. To czytanie książek o interesującej nas tematyce. Nauka języków obcych to chyba najlepszy sposób na podniesienie sobie samooceny. Trwa latami, ale gdy w końcu uda nam się swobodnie porozumieć z obcokrajowcem, czy zrozumieć artykuł napisany w obcym języku, wówczas czujemy, jak bardzo byliśmy ograniczeni zanim zaczęliśmy się uczyć języka!
Uczymy się nie dla ocen, lecz dla udowadniania sobie samym swojej wyjątkowości i swoich możliwości. Wiele osób uważa, że nie nadaje się na studenta, że nauka to nic przyjemnego, a na pewno nic, co mogłoby ich „wkręcić”. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Kiedy po krótkim czasie zaobserwujemy, że nauka przynosi efekty i zaczynamy naprawdę dużo więcej rozumieć, wówczas zaczynamy rozumieć, co mieli na myśli wszyscy, którzy zachęcali, by się uczyć, bo nauka to potęgi klucz!