Twój startup się rozwija? Pomyśl o zapleczu magazynowym

0
1728
Twój startup się rozwija? Pomyśl o zapleczu magazynowym

Powierzchnia magazynowa dla rozwijającego się startupu! Nowoczesne powierzchnie magazynowe to nowy trend w dziedzinie wynajmu obiektów zewnętrznych. Coraz popularniejsze stają się formy zarobkowania w modelu small business, gdzie jedna osoba prowadzi cały proces realizacji zamówienia. Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem magazynu, sprawdź, czy firma zajmująca się kompleksową obsługą powierzchni magazynowych unowocześnia je i dopasowuje ofertę do potrzeb startupu?

Na co zwracają uwagę startupy i małe firmy, szukając powierzchni magazynowych na wynajem?

Ważne jest, aby kompleksowa obsługa powierzchni magazynowych zadowalała mniejszego przedsiębiorcę i rozumiała potrzeby startupu. Wynajem powierzchni magazynowych to obecnie najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które w ramach swojej działalności  zajmują się logistyką i prowadzeniem lekkiej produkcji. Warto też, aby wynajem magazynów był dopasowany do specyfiki związanej z prowadzeniem mroźni oraz chłodni, przeznaczonych dla wielu najemców pod jednym dachem. Jeżeli firmy zajmujące się najmem powierzchni zewnętrznych posiadają własny dział projektowy, pozwala im to projektować magazyny, tak, aby pasowały do oczekiwań przedstawicieli small biznesu.

Jak wybrać magazyn na wynajem?

Kluczową cechą powierzchni magazynowych na wynajem i magazynów dla startupów jest ich modułowość, która pozwala na adaptację powierzchni do wymagań klienta. Takie obiekty powinny cechować się wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.

Jakie wymogi powinien spełniać magazyn dla startupu?

W ofercie nowoczesnych powierzchni magazynowych, które kierują swoją ofertę do startupów i mniejszych przedsiębiorców, powinny znaleźć się: bramy wjazdowe z poziomu „0”, wysokość składowania na poziomie 10 metrów netto, oświetlenie światłem w proporcji 12,5%, destryfikatory, oświetlenie LED, wysoka nośność posadzki – najlepiej o parametrze 5T/mkw, ogrzewanie gazowe poprzez promienniki i instalacja tryskaczowa zgodna z NFPA. Coraz częściej spotyka się magazyny automatyczne – które mogą pracować ze stuprocentową sprawnością przez całą dobę. Celem optymalizacji procesów kompletacji, w nowoczesnych powierzchniach magazynowych stosowane są automatyczne systemy składowania, takie jak: regały z układnicami – dzięki którym możliwy jest transport towaru, a także układanie i pobieranie go z regałów. Do systemów usprawniających składowanie towarów można zaliczyć także system gęstego składowania z platformą sterowaną radiowo. A w celu optymalizacji i ułatwienia konfekcjonowania, stosowane są także antresole z przenośnikami taśmowymi i sorterami.