Desloratadyna

0
1943

Desloratadyna – substancja nowej generacji – pierwsza pomoc.
Desloratadyna w skrócie DL jest lekiem antyhistaminowym wykorzystywanym w produkcji leków przeciwalergicznych. Charakteryzuje się bardzo skutecznym działaniem w przypadku męczących objawów związanych z alergią: zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka, łzawienie oczu czy także swędzenie i pieczenie w miejscu pojawienia się wysypki związanej z alergią. Ponadto substancja ta działa szybko i skutecznie, nie przenika przez krew i płyn mózgowo-rdzeniowy dzięki czemu nie wpływa na centralny układ nerwowy, nie wywołuje senności ani uczucia osłabienia, nie działa uspokajająco. Co najważniejsze podczas długotrwałego stosowania leku, środki z desloratadyną nie podlegają metabolizmowi wątrobowemu, ani nie działają toksycznie na mięsień sercowy.
Działanie desloratadyny polega na ograniczeniu niekorzystnego wpływu histaminy na organizm, która naturalnie w nim występuje. Uwolnienie histaminy działa negatywnie na ustrój i powoduje pojawienie się dotkliwych i męczących dolegliwości, jakimi są np. pokrzywka czy katar sienny. Dodatkowo uwolnienie się histaminy może powodować astmę oraz wstrząs anafilaktyczny. Histamina działa pobudzająco na receptory H1, które mają wpływ na zwiększoną produkcję śluzu i powodują skurcz drzewa oskrzelowego, przez nie dochodzi w organizmie do rozszerzenia się skórnych naczyń krwionośnych oraz do podrażnienia zakończeń nerwowych, przez co skóra jest bardziej podatna na wysypki i obrzęki pojawiają się zaczerwienia i męczący świąd. Desloratadyna należy do tzw. blokerów receptora histaminowego H1, jej działanie blokuje receptory H1 nie pozwalając na rozwijanie się niepożądanym procesom, powstrzymuje pojawianie się zmian skórnych i ogranicza przepuszczalność naczyń.
Ponieważ DL jest nową substancją, nie jest jeszcze popularnym składnikiem środków farmakologicznych, które pozwalają zmniejszyć objawy alergii, obecnie na rynku farmakologii najpopularniejszym środkiem dostępnym bez recepty jest Hitaxa Fast oraz dla dzieci Hitaxa Fast Junior.

www.cowtoruniu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here