Kurs paznokci – przedłużanie i stylizacja dla hobbystek lub profesjonalistek

0
893
Kurs paznokci

Masz bzika na punkcie paznokci i chcesz nauczyć się je stylizować, ozdabiać i przedłużać, a może myślisz o zostaniu manikiurzystką? Wszystkiego możesz nauczyć się w ekspresowym tempie na kursach paznokci.

Do wyboru jest sporo kursów stylizacji paznokci, zdobienia i przedłużania – obecnie to nie tylko kursy stacjonarne, ale także online. Osoby, które chcą wykonywać zawód manikiurzystki mogą także skorzystać z kształcenia jednorocznego. Natomiast tym, którzy chcą szybko nauczyć się podstaw polecamy krótkie kursy.

Jak szybko nauczyć się stylizacji, zdobienia i przedłużania paznokci?

Można skorzystać z oferty kursów stylizacji i przedłużania paznokci oraz przedłużania żelem i akrylożelem. Oba te kursy trwają po 24 godziny i odbywają się w trybie stacjonarnym. Koszt każdego to 549 zł. Po ich ukończeniu uzyskuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły i suplement. Jedynym wymogiem do zapisania się jest ukończenie 18 lat. Kursy paznokci są skierowane zarówno do hobbystek, które chcą nauczyć się stylizacji i przedłużania na własny użytek, ale także dla tych, które chcą zajmować się tym zawodowo.

Kurs stylizacji paznokci

Pełna nazwa kursu to stylizacja i przedłużanie paznokci. Pozwala na zapoznanie się z metodami dbania o dłonie oraz technikami tworzenia pięknych zdobień. Program kursu obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne oraz zagadnienia, takie jak: preparaty używane do pielęgnacji dłoni i paznokci, wyposażenie stanowiska pracy, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych dłoni, budowa dłoni i paznokci, choroby paznokci i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, wykonywanie zabiegów przedłużania paznokci metodą żelową na tipsie i formie, manicure hybrydowy, techniki zdobienia paznokci, czy masaż dłoni. Po kursie każdy będzie umiał wykonać manicure klasyczny i hybrydowy, zdobić paznokcie, przedłużać je metodą żelową oraz przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne dłoni i masaż.

Szczegółowe informacje na temat kursu zdobienia paznokci i stylizacji można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—stylizacja-i-przedluzanie-paznokci.

Kurs paznokci żelowych

Pełna nazwa kursu to przedłużanie paznokci żelem i akrylożelem. Program nauczania obejmuje szereg zagadnień, takich jak: wyposażenie stanowiska pracy, budowa dłoni i paznokci, choroby paznokci i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, zastosowanie omawianych technik, rodzaje preparatów oraz narzędzi do wykonania zabiegu, techniki pracy z żelem i akrylożelem, nauka nakładania form i tipsów i ich prawidłowego obrabiania, nauka nadawania kształtów paznokciom, nakładanie żelu/akrylożelu na naturalną płytkę, przedłużanie paznokci przy zastosowaniu szablonu/formy, uzupełnienie paznokcia, masaż dłoni. Po jego ukończeniu uczestnik potrafi przygotować paznokcie pod żel/akrylożel, pracować z żelem i akrylożelem na płytce, nakładać go na formę i tipsy, nadawać paznokciom kształt oraz uzupełniać paznokcie.

Więcej informacji na temat kursu paznokci żelowych na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs——przedluzanie-paznokci–zel–akrylozel.

Wiedzę z zakresu manikiuru, pedikiuru oraz kosmetologii można zdobyć i uzupełnić również na kierunkach jednorocznych, np. manikiurzystka, pedikiurzystka, technik usług kosmetycznych, podologia, a także pozostałych krótkich kursach – manicure hybrydowy czy pedicure podologiczny (leczniczy). Warto również odbyć kurs dezynfekcji i sterylizacji, który przyda się zwłaszcza w dobie pandemii.

Wybór kursów paznokci jest spory, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Krótki kurs daje także możliwość zorientowania się czy ma się predyspozycje do wykonywania zawodu manikiurzystki. Osoby zainteresowane tematyką mogą również brać udział w licznych warsztatach i konferencjach branżowych, by na bieżąco śledzić trendy. W obecnej sytuacji wiele firm z branży kosmetycznej organizuje także webinary. Możliwości kształcenia się w tym kierunku i dokształcania jest zatem naprawdę dużo.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here