3 zagadnienia zdrowotne

0
1490

W dzisiejszym tekście zajmę się trzema tematami, które raczej nie mają ze sobą wiele wspólnego i nie pokrywają się nawzajem.
Na początku zacznę od zagadnienia: pokrzywka – czego jest objawem?
Zacznijmy jednak od samej definicji. Pokrzywka to choroba skóry, która stanowi duże wyzwanie dla lekarzy. Nazwa tego schorzenia pochodzi od pokrzywy, czyli rośliny, która po zetknięciu ze skórą, parzy ją. Pokrzywka nie ma jednak nic wspólnego z pokrzywą, ponieważ choroba ta objawia się samoistnymi zmianami skórnymi. Pojawienie się bąbla wynika z przedostawania się osocza z naczyń krwionośnych w obręb skóry. Jest to możliwe z uwagi na zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i ich rozszerzenie. Ta reakcja naczyniowa jest z kolei napędzana przez różnego rodzaju substancje chemiczne, które uwalniane są z komórek krwi zwanych mastocytami.
Drugi temat to grypa w ciąży. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest ona bardzo groźna. Na pewno grypy nie można lekceważyć nigdy, a tym bardziej będąc w ciąży. Grypa w ciąży może mieć silniejsze objawy niż normalnie. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie szczepionki przed grypą przed zajściem w ciążę, ponieważ grypa może stwarzać pewne niebezpieczeństwo dla płodu. Nie są to oczywiście duże objawy, ale lepiej być przezornym w takich tematach, ponieważ chodzi o zdrowie dziecka.
Ostatni dzisiejszy temat, a raczej po prostu wytłumaczenie definicji, związany się z kaszakiem. Kaszak jest to z reguły nieduże zgrubienie lub guzek pod skórą. Może powstać na na głowie, twarzy, tułowiu lub narządach płciowych po zewnętrznej stronie. Na początku kaszak ma niewiele ponad kilka milimetrów, lecz z biegiem czasu może przybrać rozmiary nawet orzecha włoskiego. Dlatego zaleca się jak najszybsze usunięcie go, co jest bezbolesne.

www.longtimebeauty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here