4 akcesoria biurowe, które oszczędzą Ci nerwów

0
870
akcesoria biurowe

Planujesz kupić nowe artykuły biurowe, a może przygotowujesz się na urządzanie przestrzeni do pracy od podstaw? Wygląd i organizacja stanowiska pracy wpływa na naszą produktywność i samopoczucie. Każdy wie, jak frustrujące potrafi być tracenie czasu na szukanie jakiegoś sprzętu biurowego lub częste schylanie się do szuflady.

Bałagan na biurku i w jego okolicach to prosty przepis na chaos w głowie. Istnieją jednak pomoce, które pozwolą na jego powstrzymanie. Dowiedz się, jak lepiej zorganizować swoje stanowisko pracy.

Artykuły biurowe ułatwiające pracę

Być może nie pamiętasz już o ich istnieniu, bo ostatni raz używałeś ich w szkole, lub po prostu omijasz je wzrokiem w sklepach papierniczych. Kilka wymienionych poniżej akcesoriów biurowych rzadko traktowane jest jako niezbędne, co nie znaczy, że w rzeczywistości tak jest. Każde z nich pomoże rozwiązać problemy, z którymi możesz borykać się na co dzień.

  • Zakreślacze to prawdziwe błogosławieństwo dla zmęczonych oczu. Doceni je każdy, kto musi przeglądać dziennie dziesiątki stron dokumentów. Za ich pomocą można w łatwy sposób wyróżnić kluczowe informacje, co pomoże w ich zapamiętaniu. Niezbędne każdemu wzrokowcowi.
  • Segregatory niektórym kojarzą się przede wszystkim z czasami szkolnymi, ale nie bez powodu są od lat w powszechnym użytku. Możliwość umieszczenia wszystkich dokumentów dotyczących danej sprawy w jednym miejscu niesłychanie oszczędza czas, gdy tylko przyjdzie czas po nie sięgnąć.
  • Zszywacze i dziurkacze oferują łatwy sposób na grupowanie dokumentów. Jeśli jeszcze nie czas odłożyć coś do segregatora, a zależy ci na tym, żeby było połączone, to zszywacz jest idealnym wyborem.
  • Karteczki samoprzylepne mogą wydawać się zbędne w dobie elektronicznych kalendarzy, jednak to nieprawda. Przykuwają uwagę i można je umieścić na dowolnej powierzchni, co daje pewność, że na nie natrafimy. Tego samego nie można powiedzieć o powiadomieniach na telefonie lub komputerze, które czasem odruchowo kasujemy.

Jak wykorzystać przybory biurowe, czyli 3 zasady porządku

Kupienie przyborów do biura to tylko początek. Utrzymanie porządku w przestrzeni wiąże się również z wyrobieniem w sobie kilku kluczowych nawyków. Oto 3 zasady, których warto przestrzegać:

  1. Porządkowanie – im dłużej odkładamy ogarnięcie miejsca pracy, tym trudniejsze się to staje. Warto wyrobić w sobie nawyk sprzątania po sobie od razu. Dzięki temu robienie porządków przestanie być tak uciążliwe i zostanie rozłożone w czasie.
  2. Segregacja – każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Nawet w pośpiechu łatwo będzie go namierzyć, co oszczędzi nam nerwów. Segregacja tyczy się też tematyki. Dokumenty dotyczące określonej sprawy lub klienta powinny znajdować się blisko siebie, aby szybko można było znaleźć jeden z nich lub odświeżyć informacje.
  3. Opisywanie – jeśli za miesiąc możesz nie pamiętać, czego dotyczy dana teczka lub co zawiera któryś segregator, to dodaj do niego opis. Pamięć lubi płatać figle, więc warto się zabezpieczyć.

Jeśli opisane powyżej zasady zmienisz w nawyki, to szybko znajdziesz się w nowej, zorganizowanej przestrzeni. Małe zmiany wystarczą, aby codzienna praca przebiegała sprawniej i przyjemniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here