Apteki internetowe – gdzie kupować?

0
1757
Apteki internetowe - Gdzie kupować

Każdy człowiek korzysta z apteki nie tylko gdy jest chory. Coraz częściej w aptekach kupowane są nie tylko leki czy suplementy diety ale także dobrej jakości dermokosmetyki, których nie można zakupić w popularnych drogeriach. Naturalnie klient idąc po jakiekolwiek  leki  kieruje pierwsze kroki do apteki stacjonarnej. Lecz coraz częściej okazuje się właśnie, że apteka internetowa jest tańsza czasem  nawet o kilkadziesiąt procent na jednym leku! Przy kilku lekach kwota, która zostaje w portfelu pacjenta jest całkiem spora, pomimo opłacenia kosztów wysyłki. Jednak pomimo kosztów dostawy system wysyłkowy jest wygodniejszą formą zakupów dla klienta.

Czym kierować się  przy wyborze apteki internetowej?

W Polsce istnieje około 200 aptek internetowych. Jak wybrać spośród tej ilości najlepsza aptekę? Na pewno trzeba brać pod uwagę cenę leków- w każdej aptece cena może się różnić  nawet o kilka czy kilkanaście złotych na leku. Każdy klient chce tanio kupić leki i nie tylko. Więc apteki poszerzają swój asortyment i coraz częściej proponują także swoim klientom suplementy diety, sprzęt medyczny czy żywność dla dzieci. Oczywiście asortyment towaru może się różnić w zależności od apteki. jednak coraz częściej można znaleźć 2w1 czyli połączenie apteki z drogerią. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić leki oraz kosmetyki dobrej jakości w jednym miejscu. Jest to na pewno zaletą, gdy za wysyłkę płaci się tylko raz. Zwykle koszt wysyłki to około 10 zł za jedna paczkę. Jednak apteki internetowe  oferują bezpłatną wysyłkę od kwoty około 300 zł. Oczywiście w  wysyłce ważny jest też czas zarówno ten na realizacje zamówienia przez aptekę jak również czas dostarczenia paczki do domu klienta.  Minusem aptek internetowych jest brak możliwość realizowania leków na receptę. Jednak jedna sieci z aptek wyszła na przeciw potrzebą klientów i wprowadziła możliwość odebrania leków na receptę w stacjonarnej aptece pod uprzednim zakupie ich przez Internet. Jednak czym należy się kierować przy wyborze apteki? Na pewno ważną rzeczą będzie opinie innych klientów, które można poznać zarówno na stronie danej apteki jak i w wyszukiwarce online. Na pewno  takie opinie będą   pomocne przy ostatecznym wyborze apteki. Jednak często zdarza się iż apteka jest polecana drogą pantoflowa na zasadzie znajomy- znajomemu.

Większy wybór towaru w aptece internetowej?

Jak można się łatwo przekonać w aptekach internetowych jest dużo większy wybór niż w aptekach stacjonarnych. Dotyczy to nie tylko różnych leków dostępnych bez recepty, ziół czy suplementów diety ale także kosmetyków oraz produktów dla kobiet w ciąży i karmiących czy dotyczące żywienia dzieci i niemowląt. Niestety dobrej jakości produkty dla dzieci i niemowląt są trudno dostępne w sklepach, a jeśli są już dostępne to kosztują bardzo dużo. Inaczej się to ma z apteka internetową właśnie tam można znaleźć dobrej jakości produkty dla niemowląt i małych dzieci w naprawdę dobrej cenie. Coraz bardziej popularne staje się kupowanie akcesoriów do karmienia niemowląt w aptekach- wbrew pozorom apteki internetowe posiadają duży wybór kubków, butelek tudzież talerzyków i łyżeczek do karmienia. Wiadomo iż witaminy dla ciężarnych i karmiących kobiet są drogie, jednak w wielu aptekach internetowych można je kupić w naprawdę dobrych cenach. Pomimo doliczenia kosztów wysyłki i tak jest to bardzo opłacalne dla klienta. Coraz częściej wśród aptek internetowych można spotkać aptekę połączoną z drogerią. Dzięki temu każdy kto zamawia w aptece i drogerii może mieć wszystko w jednym opakowaniu czyli za jednym kosztem wysyłki! Naturalnie każda apteka wysyłkowa dba o swój wysyłany towar zabezpieczając go bardzo precyzyjnie- dzięki temu nic nie ulega uszkodzeniu w transporcie. Co jest bardzo ważne jeśli klient dokonuje zakupu sprzętu medycznego w aptece wysyłkowej. Naturalnie sprzęt ten zawsze jest dużo tańszy niż stacjonarnie.

apteki internetowe

Jak można się łatwo przekonać każda apteka wysyłkowa posiada szybką wysyłkę i duży asortyment towaru. Jednak sprawą oczywistą stają się być różnicę cen w dostępnych produktach oraz w kosztach dostawy. Które niestety należy uwzględnić podczas zamawiania towaru przez Internet. Jednakże najlepiej zamawiać ze sprawdzonych aptek, dzięki czemu można uniknąć nie przyjemnych sytuacji długiego oczekiwania na zamówiony towar czy otrzymanie wadliwych produktów.

Więcej tutaj: http://medikapoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here