Zasiłek na dziecko w Niemczech – czy Polak może go otrzymać?

0
Zasiłek na dziecko w Niemczech – czy Polak może go otrzymać

Nieistotne, czy jesteś nisko opłacanym pracownikiem zatrudnionym do prac ogrodniczo-rolnych, czy dobrze zarabiającym specjalistą – wsparcie finansowe podczas posiadania pociech zawsze jest przydatne i odciąża budżet domowy w pewnym stopniu. Co, jeśli mieszkasz w Niemczech i nie posiadasz obywatelstwa? Czy możesz oczekiwać wsparcia i czy zasiłek na dziecko w Niemczech Ci się należy?

Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania, które mogą zainteresować osoby, które na stałe mieszkają lub pracują za granicą. Zapoznaj się z tymi informacjami, gdy również chcesz wyjechać. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak należy działać i czym trzeba zająć się w pierwszej kolejności, by otrzymać zasiłek na dziecko w Niemczech, posiadając cały czas obywatelstwo Polskie.

Jakie warunki muszę spełnić?

Obywatelstwo w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia. Musisz jedynie legalnie pracować na terenie Niemiec i mieszkać w Niemczech na stałe przez okres nie krótszy niż pół roku. Firma również nie musi być Niemiecka. Może ona jedynie posiadać swój oddział w Niemczech. Dodatkowo wniosek liczy się od momentu decyzji, dlatego możesz go złożyć nawet po 4 lub 5 miesiącach pobytu i pracy w Niemczech. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji otrzymasz tak zwane wyrównanie stawki za ostatnie 6 miesięcy.

Ile mogę otrzymać?

Zasiłek na dziecko w Niemczech wynosi za jedno lub dwoje maluchów po 204 euro, za trzecie dziecko 210 euro, a za każde kolejne dziecko 235 euro miesięcznie. Od 1. 1. 2021 r. zasiłek rodzinny wynosi za pierwsze dwoje dzieci po 219 euro, za trzecie dziecko 225 euro, a za każde kolejne dziecko 250 euro miesięcznie.

Potrzebuję pomocy i wsparcia

Sprawy urzędowe są dla Ciebie przerażające? Spokojnie. Procedura ubiegania się o zasiłek na dziecko w Niemczech jest świetnie uregulowana i wystarczy postępować zgodnie z protokołem składania wniosku, co naprawdę jest proste. Problemem jest bariera językowa lub brak doświadczenia w wypełnianiu dokumentów urzędowych? Niestety, wielu młodych ludzi ma z tym duży problem. W takich momentach należy skierować się po profesjonalną pomoc ekspertów, którzy pokierują Cię i wytłumaczą, gdzie należy zanieść wniosek oraz dokumenty, jak wypełnić poszczególne drugi i co wpisać w konkretnych miejscach. Ty ze swojej strony musisz dopełnić jedynie formalności, które teraz z pewnością nie są już tak straszne, jak pozornie mogłoby się wydawać. Nie czekaj więc i zacznij działać już dziś. Im szybciej rozpoczniesz proces ubiegania się o dodatkowe środki, tym szybciej zaczną one wpływać na Twoje konto.

Artykuły szkolne i nie tylko, czyli co przyda się pierwszakowi na biurku

0
Artykuły szkolne

Artykuły szkolne kupuje się uczniowi z myślą o nauce w murach placówki edukacyjnej, jednak dziecko powinno mieć do nich dostęp również w domu. Tylko w ten sposób zapewnia się ciągłość nauki i możliwość zdobywania wiedzy na równi z innymi dziećmi. Przygotowanie w domu miejsca do uczenia się i odrabiania lekcji jest szczególnie ważne w przypadku pierwszoklasistów. Co powinno się znaleźć na ich domowym biurku?

 1. Ergonomiczna przestrzeń do nauki – jak ją stworzyć?
 2. Przybory, które pomogą systematyzować wiedzę

Przygotowując pierwszoklasistę do rozpoczęcia nauki w szkole, powinno się pamiętać o stworzeniu dla niego przyjaznej przestrzeni do odrabiania lekcji w domu. Biurko powinno być przystosowane do pracy o dowolnej porze dnia i wykonywania zadań z różnych przedmiotów. Sprawdź, czego potrzebuje pierwszak do efektywnej nauki w domu i wybierz dla niego odpowiednie przybory szkolne.

Ergonomiczna przestrzeń do nauki – jak ją stworzyć?

Do stworzenia ergonomicznej przestrzeni do nauki w domowym zaciszu niezbędne jest nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości i szerokości. Każde dziecko powinno dodatkowo posiadać wygodne krzesło z oparciem – najlepiej by było wyposażone w kółka, podłokietniki i regulowaną wysokość siedziska. Dzięki temu mebel dopasuje się do wzrostu dziecka, odciążając jego kręgosłup w czasie nauki. Obowiązkowo na biurku powinna znaleźć się lampka, która oświetli książkę lub zeszyt i ochroni ucznia przed wadami wzroku w przyszłości. Dobrym wyborem są zwłaszcza lampki led – artykuły szkolne tego typu zużywają niewiele energii elektrycznej i odciążają domowy budżet.

W ergonomicznej przestrzeni do nauki warto pomyśleć również o zapewnieniu dziecku stałego dostępu do wody. Woda jest niezbędna do utrzymania wysokiego poziomu koncentracji. Dziecko, któremu chce się pić, ma trudności ze skupianiem się na zadaniu do wykonania. Aby pierwszak był skoncentrowany, powinien pić, kiedy tylko ma na to ochotę. Z tego powodu warto wyposażyć go w praktyczny bidon z korkiem niekapkiem. Dzięki niemu młody uczeń może pić bez obaw, że zaleje wodą zeszyt lub książkę. Bidon przyda mu się nie tylko na biurku w domu, ale również w szkolnej ławce i na boisku.

Przybory, które pomogą systematyzować wiedzę

Systematyzowanie wiedzy jest ważne od początku edukacji. Dzięki niemu szybciej zapamiętuje się różne pojęcia, a także poznaje się nowe zagadnienia. Do systematyzowania informacji z różnych przedmiotów przydają się szkolne artykuły takie jak kolorowe cienkopisy, flamastry oraz zakreślacze. Za ich pomocą już od najmłodszych lat można tworzyć proste tabele, mapy myśli i różne schematy, które pomagają zapamiętywać nawet trudne zagadnienia. Dodatkowo artykuły do szkoły w wielu kolorach sprawią pierwszakom wiele radości, przypominając im przyjemne chwile spędzone na zabawach w przedszkolu.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

0
grafik komp

Jeżeli już od najmłodszych lat wykazujemy się talentem do tworzenia obrazów, cechuje my się poczuciem estetyki oraz posługiwanie się narzędziami do tworzenia rysunków, to z pewnością powinniśmy zastanowić się nad przełożeniem naszego talentu plastycznego na karierę zawodową. Nie wszystkie wyżej wymienione czynniki są istotne w pracy grafika komputerowego. Jednak zanim zaplanujemy naszą przyszłość, powinniśmy zapoznać się z wymogami, które musi spełniać osoba ubiegająca się o stanowisko grafika komputerowego. W jaki sposób zacząć pracę w firmie graficznej? Jakie wykształcenie będzie nam potrzebne? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-grafikiem-komputerowym/

Czy talent pomoże nam w pracy?

Jest to jedna z najistotniejszych, ale również niewymienialnych rzeczy. Chęć oraz smykałka do prac artystycznych jest niezwykle ważna w tym zawodzie. Bez tego wykonywanie tego zajęcia nie będzie miało sensu. Bez zdolności praca grafika zacznie być w pewnym czasie męczarnią. Talent plastyczny w takiej pracy będzie niezwykle ułatwiał nam późniejszy etap pracy. Sami możemy przekonać się ile korzyści płynie z poczucia estetyki w takiej pracy. Cały czas zobowiązani jesteśmy do tego, aby tworzyć dzieła, które będą niepowtarzalne i swoją oryginalnością zachęcały innych do kupna produktu czy skorzystania z usługi.

Jakie wykształcenie podjąć, aby zostać grafikiem komputerowym?

Sporym nieporozumieniem dotyczącym pracy w branży graficznej jest przekonanie, że do tego konieczne jest uczestnictwo na elitarnych studiach. Nie jest to jednak prawda. Obsługa programów graficznych oraz podstawowe formuły stosowane w grafice komputerowej możemy opanować samodzielnie lub przez uczestnictwo w kursie. Adobe Photoshop, Corel Photo Paint czy Paint Shop Pro bardzo często używane są na lekcjach informatyki już w szkole średniej. Dodatkową opcją jest korzystanie z płatnych warsztatów czy kursów internetowych. Dzięki nim będziemy mogli nauczyć się obsługi programów bez studiów wyższych. Pracodawcy bardziej niż edukację cenią sobie umiejętności grafika. Jeżeli będziesz więc doskonały w tym co robisz, ale nie posiadasz dyplomu z jednej uczelni wyższej, to nie masz to na zapas. Pracodawca jest w stanie docenić twoje zdolności bez posiadania wykształcenia wyższego.

Zobacz też: http://www.wiwar.pl/na-czym-polega-praca-grafika-komputerowego/

Szkolenie z coachingu i mentoringu – uzyskaj certyfikat Franklin University (USA)

0
Szkolenie z coachingu i mentoringu

Osoby, które już wcześniej rozważały karierę trenera i coacha, powinny najpierw zdobyć niezbędne kwalifikacje. Udział w szkoleniu pozwoli im również zweryfikować swoje wyobrażenia na temat zawodu mentora i tego, jak w praktyce wygląda praca coacha.

Szkolenie z coachingu: szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji

Na rynku funkcjonuje obecnie wielu coachów i trenerów, którzy świadczą swoje usługi, a jednocześnie nie mają żadnego dyplomu czy certyfikatu, który mógłby poświadczyć ich umiejętności. Klienci z kolei niemal zawsze wolą skorzystać z usług coacha, który ma nie tylko doświadczenie, ale także wiedzę zdobytą na odpowiednim kursie, szkoleniu lub studiach. Wykwalifikowani mentorzy cieszą się większym zaufaniem ze strony klientów, a z ich usług skłonne są skorzystać osoby, które na co dzień sceptycznie podchodzą do działalności samozwańczych trenerów.

Czego można nauczyć się na szkoleniu z coachingu?

Każda osoba chcąca wykonywać zawód coacha musi nauczyć się, jak prowadzić sesje coachingowe i mentoringowe. To wbrew pozorom bardzo złożona umiejętność, a przeprowadzanie sesji bez żadnego przygotowania merytorycznego może okazać się katastrofalne w skutkach dla klienta. Z tego względu ważne jest, by nauka prowadzenia takich sesji była podstawowym punktem programu kursu. Z tego samego założenia wyszli szkoleniowcy WSB – Wyższa Szkoła Bankowa oferuje certyfikowane szkolenia z coachingu i mentoringu (https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/listing-szkolen/coaching-i-mentoring-szkolenie-z-certyfikatem-franklin-university-usa-szkolenie-online/TS-01511-017) , na których uczestnicy uczą się, jak zaprojektować sesję, jak ją efektywnie poprowadzić oraz na co szczególnie zwrócić uwagę podczas pracy z klientem. Dodatkowo partnerem szkolenia jest amerykańska uczelnia Franklin University, której dyplom otrzymają uczestnicy kursu.

Szkolenie z coachingu w Wyższej Szkole Bankowej: wiedza przekazywana przez doświadczonych mentorów

Co ważne, uczestnicy szkolenia z coachingu w WSB będą uczyć się od doświadczonych trenerów i mentorów, dzięki czemu będą mogli przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda praca mentora i na czym polega. Dodatkowo w ramach pilotażowego programu mentoringu uczestnicy będą mieli szansę na indywidualne konsultacje. Szkolenie pozwoli zatem nie tylko na zdobycie certyfikatu, ale także – a właściwie przede wszystkim – nowych umiejętności i ogromnej dawki wiedzy.

Artykuł sponsorowany.

Usuwanie danych wrażliwych z komputera w 3 krokach

0
Usuwanie danych wrażliwych z komputera w 3 krokach

W każdej firmie gromadzone są i później przechowywane dane wrażliwe klientów, partnerów biznesowych oraz pracowników. Zdecydowana większość wymaga specjalnego zabezpieczenia. Ich utrata, nie właściwie przechowywanie oznaczają problemy dla firmy. Tym bardziej, że aktualnie nie jest to tylko kwestia zgubienia lub przypadkowego zniszczenia dokumentacji papierowej. Obecnie zdecydowana większość danych wrażliwych przetwarzana jest w formie elektronicznej. Przechowywana w pamięci komputerów, laptopów czy smartfonów służbowych narażona jest na nieco inne niebezpieczeństwa. Ważne jest więc zarówno jak i gdzie przechowujemy w firmie dane elektroniczne ale również istotne jest jak je usuwamy.

KROK 1: wiedza

Sprzęt komputerowy podlega stałym udoskonaleniom a co za tym idzie zmieniają się elektroniczne nośniki danych i sposób ich zapisu oraz usuwania. Łatwiej uniknąć poważnych i często nieodwracalnych błędów pamiętając o jednym: danych elektronicznych nie można zwyczajnie wymazać! wrzucenie pliku do kosza na pulpicie komputera czy naciśnięcie klawisza delete – niegdy nie oznacza ich usunięcia ! działając w ten sposób tylko wysyłamy informacje do systemu, że miejsce zostało zwolnione. Dane elektroniczne nadal są na dysku i mogą być zastąpione przez kolejne dane dodawane przez użytkownika lub usunięte poprzez specjalistyczne metody. Trzeba mieć wiedzę, aby wybrać laptop do pracy zdalnej

KROK 2. programowe nadpisanie danych elektronicznych

Firmy powinny dołożyć szczególnych starań by usunięcie danych elektronicznych było w pełni skuteczne. Najlepiej stosować więc profesjonalne metody. Jedną z rekomendowanych do usuwania danych wrażliwych z dysków jest programowe nadpisywanie danych. Dotychczas znajdujące się na nośniku informacje zostają “przykryte” ciągiem przypadkowych danych – czyli nadpisane. Tym samym niemożliwe będzie ich późniejsze odczytanie. Nadpisywanie można powtórzyć nawet kilkakrotnie. Już po pierwszym nadpisaniu danych wrażliwych znajdujących się na dysku mamy gwarancję, że zostały dobrze zabezpieczone i przypadkowa osoba nie będzie mogła ich otworzyć.

KROK 3. weryfikacja stanu usunięcia danych

Ważny elementem działań dotyczących usuwania danych wrażliwych z sprzętu komputerowego jest sprawdzenie poprawności procesu. Jeżeli korzystamy z własnych metod rekomendowane jest by upewnić się po zakończeniu prac czy na pewno nie możliwe będzie otwarcie usuniętych plików. Jeżeli korzystamy z metody programowej czyli nadpisywania dysku przy użyciu specjalistycznego oprogramowania takie potwierdzenie zostanie wygenerowane automatycznie. Nie możliwe będzie zakończenie procesu nadpisywania bez weryfikacji stanu prac. Program wykorzystywany do tego celu potwierdzi proces tylko wówczas, gdy poprawnie przebiegnie zarówno nadpisywania jak i weryfikacja. jeżeli nośnik danych będzie uszkodzony lub system napotka przeszkody podczas nadpisywania – raport potwierdzający nie zostanie wygenerowany. Nie możemy więc mieć pewność w takim przypadku. Zdecydowanie należy powtórzyć proces. Jeżeli nadal nie będzie możliwe jego zakończenie, konieczne jest zastosowanie innej metody usuwania danych wrażliwych. Optymalnym rozwiązaniem będzie fizyczne zniszczenie nośnika. Demagnetyzacja, rozdrobnienie w specjalne niszczarce lub poddanie procesowi chemicznemu np. LiquidData – to warte zarekomendowania metody. Każda pozwala na wygenerowanie automatycznego raportu potwierdzającego i daje stuprocentową pewność skuteczności. Więcej na laptopy poleasingowe

Umowy w formie dokumentowej

0
Umowy w formie dokumentowej

Każdego dnia każdy z nas ma do czynienia ze zdarzeniami prawnymi, czyli zdarzeniami, z którymi normy prawne wiążą określone skutki prawne.  Zdarzenia prawne dzielą się na zdarzenia faktyczne,  czyli wywołane siłami przyrody (np. śmiercią) oraz zdarzenia zależne od woli ludzkie, czyli czynności prawne. Mimo, że nie każdy jest tego świadom to codziennie dokonuje czynności prawnych. Wystarczy, by osoba dokonująca czynność prawną wyraziła swoją wolę w sposób dostateczny, a więc taki, który zmierza do wywołania skutków prawnych. Wola taka może zostać wyrażona przez zachowanie (np. podejście do kasy w sklepie z koszem pełnym produktów spożywczych), na piśmie (sporządzenie testamentu), oraz  w sposób elektroniczny (np. akceptacja warunków współpracy w korespondencji mailowej).

Z dniem 8 września 2016 roku weszła w życie nowelizacja przepisów Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu postępowania cywilnego.  Nowelizacja ustawy zaskutkowała wprowadzeniem w życie nowych form czynności prawnych – formę dokumentową oraz elektroniczną, która to tej pory była traktowana jako odmiana formy pisemnej. Zgodnie z art. 77.2 Kodeksu cywilnego do zachowania dokumentowej czynności prawnej wystarczające jest złożenie oświadczenia woli  w postaci dokumentu, w sposób umożliwiający ustalenie osoby składającej oświadczenie woli. Ta dość szeroka definicja daje możliwość złożenia oświadczenia w dowolnej postaci. Może się to odbyć za pomocą obrazu, dźwięku czy grafiki. Treść musi zostać utrwalona na nośniku danych, może to być forma papierowa bądź plik PDF, audio. Ważne, aby była możliwość wielokrotnego odczytania bądź odtworzenia jego treści po powstaniu dokumentu oraz zweryfikowania przez osoby trzecie pochodzenia oświadczenia. Na przykład za pomocą identyfikacji numeru telefonu cz adresu IP. W związku z czym, złożenie oświadczenia woli za pomocą smsa, e-maila czy faksu spełnia wymogi i  jest wiążące.

Nowelizacja z września 2016 roku zrewolucjonizowała nam definicję tradycyjnego rozumienia dokumentu. Podpis fizyczny przestał być niezbędny do zawarcia umów między stronami. Zmiany te umożliwiły przede wszystkim  zawieranie umów przez Internet co przyczyniło się do ułatwienia oraz przyśpieszenia procesu  biurokracji. Jest to zdecydowanie ogromna korzyść dla przedsiębiorców. Obecnie możemy również skorzystać z witryn internetowych do zawarcia umowy przez Internet. Świetne narzędzie usprawniające cały proces. Jedną z takich witryn jest umownik.pl przy pomocy którego  jesteśmy w stanie wszystkie formalności przeprowadzić z poziomu online.  Jest to bezpieczna i wygodna alternatywa umożliwiająca zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale także zużycie papieru.  W znacznej większości przypadków forma dokumentowa daje nam możliwość skutecznego zawarcia kontraktu online. Istnieją jednak typy zobowiązań, które aby były wiążące, wymagają zastosowania innej formy, np. niezbędny jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Przy wyborze odpowiedniej formy oraz projektowaniu całego procesu również może nam doradzić wcześniej wspomniana platforma Umownik. Jest to narzędzie oferujące kompleksowe usługi zarządzania umowami z poziomu online  – generowania treści, prowadzenia pertraktacji warunków oraz zastosowania podpisu elektronicznego w razie potrzeby.

Po czym poznać dobrego tłumacza?

0
Po czym poznać dobrego tłumacza

Do osiągnięcia sukcesu w zawodzie tłumacza potrzebne jest coś więcej niż tylko znajomość języka. To połączenie wielu cech i umiejętności, które sprawiają, że profesjonalna usługa związana z tłumaczeniami zawsze będzie doceniana i potrzebna. Na jakie z nich warto zwracać uwagę i które są najistotniejsze?

Kwalifikacje językowe

Tłumacz musi wykazywać wysoki poziom umiejętności lingwistycznych i to zarówno w obcym, jak i ojczystym języku. Ukończenie szkoły językowej, kursów, uzyskane certyfikaty oraz doświadczenie w pracy są kluczowe do oceny tłumacza. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre osoby mają lepsze predyspozycje do nauki obcych języków i nie potrzebują aż tak wielu szkoleń, by osiągnąć wysoki, biegły, profesjonalny poziom.

Równie ważna jest umiejętność poprawnego pisania, ponieważ łatwość formułowania myśli w słowa przydaje się przy tłumaczeniu tekstów literackich, specjalistycznych, a nawet technicznych. Ogromne znaczenie ma także gotowość do eksperymentowania ze słowami i konstruowania zwięzłych zdań. Dobry tłumacz umie stworzyć tekst, który przekaże 100% sensu z artykułu źródłowego bez potrzeby sięgania po rozbudowane, niepotrzebne środki stylistyczne.

Zrozumienie kultury

Kulturowe znaczenie słów jest niezbędne w profesjonalnym tłumaczeniu i jest to jedna z tych rzeczy, która nie może być osiągnięta za pomocą programów czy aplikacji. Profesjonalny tłumacz jest świadomy istnienia:

 • idiomów,
 • lokalnych wyrażeń,
 • gwar,
 • ewolucji języka,
 • żargonu biznesowego,
 • slangu,
 • specyficznego humoru,
 • skrótów,
 • trendów.

Potrafi także zrozumieć, co jest kulturowo odpowiednie dla języka docelowego, dlatego w przypadku artykułów informacyjnych umie użyć odpowiednich odniesień, mimo że nie były one użyte w tekście źródłowym. Wysokiej jakości tłumaczenia zakładają umiejętne operowanie słowami i dostosowanie ich do potrzeb zarówno czytelników, jak i firmy zlecającej dane zdanie.

Specjalizacja i znajomość branży

Wiedza specjalistyczna jest na wagę złota w świecie tłumaczeń i jest to coś, co może być zapewnione tylko przez najlepszych profesjonalistów. Niektóre projekty wymagają umiejętności posługiwania się bardzo specyficznym językiem, technicznymi określeniami i niespotykanymi wyrażeniami, co często stanowi ogromną barierę dla niedoświadczonych tłumaczy. Decydując się na współpracę z biurem tłumaczeń, dobrze jest sprawdzić, czy jest ono w stanie zapewnić usługi specjalistów. Dzięki temu zadanie będzie wykonane szybko i to bez ryzyka pojawienia się w nim błędów. Szukasz dobrego biura tłumaczeń? Zainteresuj się ofertą ATT.pl

Rozwój i poszerzanie wiedzy

Dobry tłumacz przez cały czas dąży do osiągnięcia perfekcji w danym języku. Nie oznacza to, że poziom jego umiejętności jest na obecną chwilę niewystarczający – potrzeba nauki wynika z faktu, że język cały czas ewoluuje. Dotyczy to warstwy potocznej, a także poszczególnych specjalizacji i branż. Takie podejście do swojej pracy pozwala też czerpać większą satysfakcję, dzięki czemu profesjonalny tłumacz jest bardziej zaangażowany i zmotywowany, a firma zlecająca zadanie otrzymuje tekst, który jest dostosowany do trendów, stylu i odbiorców.

Narzędzia niezbędne do pracy w biurze

0
Narzędzia niezbędne do pracy w biurze

Trudno jest sobie wyobrazić biuro bez niezbędnego zestawu jaki tworzą biurko, wygodne krzesło oraz komputer.  Jest to minimum bez którego nie jesteśmy w stanie rozpocząć pracy. Pierwszymi skojarzeniami z gabinetem jakie mamy to dźwięk urywającego się telefonu, stukania w klawiaturę oraz drukującej kserokopiarki.  Na biurku piętrzy się stos dokumentów a przestrzeń jest zasypana samoprzylepnymi karteczkami przypominającymi  o kolejnych zadaniach do wykonania. Masz wrażenie, że dookoła panuje chaos, a szuflady się nie domykają? Mimo, że pozornie wydaje Ci się, że nad wszystkim panujesz, może warto pomyśleć o alternatywach, które ułatwią Twoją pracę?

Nie ma potrzeby oblepiania biurka stosem karteczek z ważnymi adnotacjami i przypomnieniami.  Wystarczy zamienić karteczki na aplikację, która przypomni nam o zadaniu w wybranym przez nas czasie.
Ład i porządek na biurku oraz w przestrzeni wokół to również spokojna głowa. Dużo łatwiej jest się skoncentrować na konkretnym zadaniu, gdy zminimalizujesz ryzyko rozproszenia. Wraz z rozwojem technologii, pojawiło się wiele możliwości digitalizacji dokumentacji. Mamy do dyspozycji mnóstwo programów i aplikacji, które ułatwią nie tylko uporządkować oraz przeorganizować pracę, ale również znacznie uproszczają przepływ informacji i danych.

Większość dokumentów może występować w wersji elektronicznej. Wystarczy przenieść je a pomocą skanera na komputer. Aby zapewnić sobie wygodny dostęp do danych z dowolnego urządzenia czy smartfona możemy umieścić je na internetowym dysku – np. Google Drive. Decydując się na przechowywanie informacji w chmurze mamy możliwość tworzenia kopii zapasowych czy udostępniania lub współdzielenia plików ze współpracownikami.  Stos wizytówek również możesz puścić w niepamięć. Wystarczy wpisać dane w kontakty w programie pocztowym, a fizyczne wizytówki mogą wylądować w koszu.

Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań stos dokumentów na biurku maleje. Jesteśmy w stanie jeszcze trochę pomniejszyć zawartości kuwetek i spróbować usprawnić proces zawierania umów z kontrahentami. W jaki sposób? Warto przejść na tryb zawierania umów przez Internet. Bezpieczna i wygodna alternatywa, która umożliwia zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale również przestrzeń na biurku oraz zużycie papieru.  Jedną z witryn umożliwiających nam zawarcie umowy przez Internet jest umownik.pl. W swojej ofercie Umownik dysponuje również aplikacją mobilną. Przy  pomocy tych narzędzi jesteśmy w stanie wszystkie formalności przeprowadzić z poziomu online. Od wstępnych ustaleń, po renegocjacje, zatwierdzenie oraz późniejsze aneksowanie warunków.  Dodatkowym atutem jest również archiwizacja pertraktacji stron, dzięki czemu oprócz gotowej umowy jesteśmy również w stanie prześledzić historie jej zmian. Może pomóc zniwelować ryzyko potencjalnych konfliktów i sporów.  Nie zapominajmy również o aspektach ekologicznych. Korzystanie z pomocy Umownika wpływa korzystnie na naszą planetę, dzięki minimalizacji wykorzystywania papieru.

Elektryk – jakie są realia na rynku pracy?

0
elektryk praca

Otwarcie rynku w pracy za granicą przyczyniło się do znacznych odpływów fachowców w naszym kraju. Daje to miejsce nowym osobom, lecz musimy pamiętać, że nie jest to zawód, na którym może zdecydować się każdy. Pomimo tego, że każdy świeżo upieczony elektryk jest mile widziany w naszym kraju, wymaga się od niego odpowiednich cech charakteru, obowiązkowości, dbałości o szczegóły, a także pracowitości. Praca w takim zawodzie może na początku być uciążliwa, ponieważ zarobki są niskie, lecz wraz ze wzrostem doświadczenia oraz nabytych umiejętności pasja będzie rosła, a co za tym idzie będzie rosło również nasze wynagrodzenie. Teoretycznie rzecz ujmując w tym zawodzie bardzo szybko można się wyspecjalizować, rozwinąć oraz znaleźć pracę. Jednak nie jest to konieczność ciągłego doszkalania się oraz orientowania w nowych nowinkach technologicznych i materiałowych. Musimy pamiętać że praca ta jest niebezpieczna, a każde złe posunięcie może zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektryk-realia-rynku-pracy/

Elektryk na etacie

Taki rodzaj pracy Bardzo często wiąże się z wykonywaniem powtarzalnych, stałych, a z biegiem czasu monotonnych zajęć. Ten sposób zatrudniane są osoby do pogotowia elektrycznego przez firmy naprawiające sprzęt, dokonujący montażu instalacji podczas budowy lub zatrudniające kontrolerów wykonujących potrzebne pomiary elektryczne. W taki sposób możemy liczyć na stabilny zarobek, który będzie uzupełniany premiami za specjalne zlecenia lub wykonywany nadgodziny. Będąc zatrudnionym na etacie możesz cieszyć się również uprawnieniami emerytalnymi i socjalnymi oraz ubezpieczeniem zdrowotnym. Do twoich obowiązków nie będzie należało szukanie ofert, ponieważ będzie robiła za ciebie to firma.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jako elektryk?

Jest to opcja dla osób bardziej doświadczonych przecinek z lepszym wykształceniem oraz posiadających bardziej zaawansowane uprawnienia. Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z kosztami, odpowiedzialnością, walką o klienta oraz presję. Musisz zapewnić pracownikom odpowiedni sprzęt oraz odpowiednie warunki do pracy. Dodatkowo prowadzenie firmy jest to również masa biurokracji i papierów. Jako samozatrudnieniowy freelancer pracujesz w wymiarze godzinowym, który sam sobie ustalasz. Dobierasz również takie zlecenia, jakie tobie odpowiadają. Musisz pamiętać jednak o tym, że konkurencja wiąże się z dużą presją oraz może odbić się na zarobkach związanych z prowadzeniem własnej działalności.

Zobacz też: http://www.wiwar.pl/jak-zostac-elektrykiem/

Interesują Cię studia prawnicze? Sprawdź, czego powinieneś się spodziewać i na co możesz liczyć po ich ukończeniu?

0
studia prawnicze

Wybierając uczelnię, przyszli studenci zwykli kierować się takimi czynnikami jak miasto, renoma dyplomu czy choćby opinie osób, które przeszły już tę ścieżkę edukacji. Jednak przy wyborze uczelni oraz konkretnego kierunku warto również zastanowić się nad tym, czy odpowiadają one naszym zainteresowaniom, predyspozycjom i oczekiwaniom względem dalszej przyszłości. Dotyczy to szczególnie uczelni i kierunków prawniczych, które oferują wprawdzie ogromne możliwości, ale też stawiają pewne wymagania.

ZOBACZ TEŻ