Atrakcje ziemi bytowskiej

0
2057

Wśród licznych atrakcji województwa pomorskiego nie brak zabytkowych miast oraz potężnych zamków. Jednym z nich jest zamek w Bytowie, uważany za jedną z najciekawszych budowli Pomorza. Dziś mieści się tu hotel i restauracja, można również zwiedzić zamkowe muzeum.
Sam Bytów jest miejscem godnym uwagi, zaś turyści mogą być mile zaskoczeni jego różnorodnością.
Zamek nie jest jedyną atrakcją Bytowa, choć w mieście niewiele zabytkowej zabudowy ocalało do dnia dzisiejszego. Mimo to można znaleźć tu ciekawe zabytki. Jednym z nich jest kościół św. Jerzego z XVII wieku, zwany często kościołem kaszubskim. Tutaj jeszcze w połowie XIX wieku odprawiano nabożeństwa w języku kaszubskim. Drugim ciekawym zabytkiem jest gotycka wieża – pamiątka po kościele św. Katarzyny, który został zniszczony przez pożar pod koniec II wojny światowej.
Położony na terenie Pojezierza Pomorskiego Bytów, podobnie jak ziemia bytowska, to ważny ośrodek ludności kaszubskiej. W okolicach Bytowa nie brak ciekawych zabytków związanych z Kaszubami. Jednym z ciekawszych obiektów jest ryglowy kościół w Ugoszczy, zaś w pobliskim Płotowie można zwiedzić oryginalne Muzeum Szkoły Polskiej. W Soszycy zaś czeka na turystów jedna z największych atrakcji ziemi bytowskiej. To najstarsza w Europie (i wciąż działająca) elektrownia wodna Struga. Działa ona od 1896 roku.
Ziemia bytowska to również piękne krajobrazy, których największą ozdobą są polodowcowe jeziora. Jednym z najciekawszych jest sąsiadujące z Bytowem jezioro Jeleń. Nad rzeką Borują można zaś zobaczyć ciekawy most kolejowy. Dziś służy on rowerzystom, którzy chętnie korzystają z licznych szlaków rowerowych prowadzących przez ziemię bytowską.

www.quality-hotels.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here