Badania drożności jajowodów

0
1626

Problemy z zajściem w ciążę ma coraz więcej kobiet. Tryb życia, zanieczyszczenie środowiska, spożywanie przetworzonej żywności mają ogromny wpływ na naszą płodność i niestety sytuacja z roku na rok się pogarsza.

Często pary starają się o dziecko miesiącami, zanim stwierdzą, że coś jest nie tak i postanawiają się zbadać. Przyczyny obniżonej płodności mogą by różne. Ważna jest jednak szybka reakcja i zbadanie, co może być przyczyną takiej sytuacji. Pierwszym krokiem na zbadanie u kobiety jej możliwości rozrodczych jest zbadanie poziomu hormonów oraz obserwacja jej cyklu menstruacyjnego przy użyciu USG. Może się okazać, że droga komórki jajowej w stronę macicy jest zaburzona lub w ogóle się nie odbywa. W celu zdiagnozowania, co jest problemem, należy wykonać badanie drożności jajowodów.

Niedrożne jajowody mogą skutkować problemami z zajściem w ciążę, ale także mogą zagrażać pośrednio życiu kobiety, ponieważ może wystąpić ciąża pozamaciczna, która zagnieździ się w jajowodzie. W wielu przypadkach zbyt późno wykryta może spowodować pęknięcie jajowodu, krwotok wewnętrzny i skutkować nawet śmiercią. Badanie drożności jajowodów daje jasną informację, czy kobieta anatomicznie może być w ciąży. Przeszkody tej natury są zazwyczaj korygowane chirurgicznie. Należy pamiętać, że brak drożności jednego jajowodu nie skreśla możliwości zajścia w ciążę. Kobiety z jednym sprawnym jajowodem z powodzeniem zostają matkami.

Brak zdiagnozowanych problemów anatomicznych i hormonalnych u kobiety prowadzi do wniosku, że należy przyjrzeć się płodności mężczyzny. Może okazać się, że to po jego stronie istnieje problem z jakością nasienia.

W dzisiejszych czasach realnym zagrożeniem jest stres, który sprawia, że z pozoru zdrowi ludzie nie potrafią mieć dzieci. Ciągłe napięcie w pracy i domu nie sprzyja zapłodnieniu. Wiele par latami odwleka rodzicielstwo, bo czeka na właściwy moment, a kiedy już decydują się, to stres upośledza ich zdolności rozrodcze.

Kolejne pokolenia muszą koniecznie zadbać o zdrowe odżywianie, suplementację i wypoczynek, aby problemy z zajściem w ciążę nie stały się udziałem większości.

www.wystarczytakniewiele.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here