Dobre łóżko to podstawa zdrowego snu

0
1227
materac

Przeciętna długość życia w Polsce wynosi około 75-77 lat, w tym czasie człowiek pracuje, zajmuje się rodziną, realizuje swoje zainteresowania itd. Jednak niewielu ludzi myśli na co dzień o tym, że praktycznie 1/3 swojego życia spędza śpiąc.

Ludzki organizm jest maszyną która, aby funkcjonować potrzebuje regeneracji, a ta najlepiej dokonuje się właśnie w trakcie snu. Zdrowy sen pozwala odpocząć świadomości, zregenerować zmęczone mięśnie, odpocząć układowi kostnemu i przeprowadzić wiele innych kluczowych procesów. Jakość naszego snu wpływa bezpośrednio na jakość naszego samopoczucia w trakcie aktywności dziennej. Aby się wyspać, należy nie tylko dbać o odpowiednie godziny kładzenia się spać i wstawania, nie dopuszczać światła niebieskiego do oczu (np. z ekranu smartfona czy komputera) przed zaśnięciem, ale także zadbać o odpowiednie łóżko i materac. Często ta kwestia jest traktowana po macoszemu i odkładana na szary koniec, a przecież to właśnie na łóżku spoczywa nasze ciało kiedy my śpimy.

Dobór odpowiedniego materaca jest kluczowy jeżeli chcemy czuć się wypoczęci i pełni sił na początku dnia. W takim razie jaki materac do spania kupić? Dobry materac nie jest ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Powinien on pozwalać na optymalne ułożenie naszego ciała, aby nie nadwyrężać kręgosłupa, szczególnie odcinka szyjnego. Nasze ciało powinno się delikatnie „zatapiać” w takim materacu, jednak jeżeli będzie on zbyt miękki to może nas rano spotkać niemiła niespodzianka, w postaci bolącej szyi lub kręgosłupa.

Choć materac jest najważniejszą rzeczą, to wybór łóżka i stelażu także jest ważny. Niezależnie od tego czy szukamy łóżka jedno czy dwuosobowego łóżko powinno pasować estetycznie do naszego gustu, być funkcjonalne i wytrzymałe. Szukając łóżka i materaca do naszej sypialni warto skontaktować się z fachowcami w tej dziedzinie i wybrać salon snu new-hever.pl. Ich doradcy z pewnością pomogą nam dobrać odpowiadające nam produkty i sprawią, że nasz sen stanie się o wiele przyjemniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here