Firma sprzątająca czy sprzątaczka na etat – co jest bardziej opłacalne?

0
2320

Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej.

Nie ma w tym w sumie nic dziwnego, bo taka współpraca przynosi wiele korzyści. Zyskuje się nie tylko komfort pracy zatrudnionej kadry czy idealnie czyste biuro według indywidualnych potrzeb. Uwagę warto zwrócić także na korzyści finansowe, które dla firmy mogą mieć duże znaczenie.

Korzyści finansowe

Rozpoczęcie współpracy w zewnętrzną firmą sprzątającą nie jest dzisiaj wielkim wyzwaniem. Profesjonalistów można znaleźć w sieci, po wpisaniu hasła typu „sprzątanie biur warszawa” albo korzystając z dedykowanej platformy HOJO Clean, w której bazie znajdują się fachowe działalności gospodarcze, trudniące się realizacją usług porządkowych różnego rodzaju.

Coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na oszczędności finansowe. Pamiętajmy, że firma sprzątająca wynajmowana jest jedynie do konkretnych zleceń. Zatrudnianie pracownika na etat okazuje się zupełnie nieopłacalne. Miesięczna pensja, podatki, ZUS, obsługa kadrowa, dodatkowe premie, urlopy, zwolnienia chorobowe – to tylko niektóre czynniki, z którymi musi zmierzyć się właściciel firmy, który zatrudnia sprzątaczkę na etat. Nie wspominając już o tym, że taki pracownik nie zawsze jest odpowiednio wyszkolony i nie zawsze posiada uprawnienia do wykonywania różnego typu prac.

Jakościowa obsługa

Współpracując z zewnętrzną firmą sprzątającą, można liczyć na najwyższą jakość realizowanych prac. Wszystko dlatego, że do konkretnych zadań delegowani są profesjonaliści, którzy wcześniej zostali dokładnie wyszkoleni w swoim fachu, nierzadko posiadają konkretne uprawnienia – na przykład do mycia okien na wysokościach takie są niezbędne. Firmy sprzątające mogą pochwalić się też zresztą zdobytymi certyfikatami, które świadczą o wysokich standardach wykonywanych przez nie usług. Przedsiębiorca ma więc pewność, że ma do czynienia z profesjonalistami.

Cieszy również fakt, że firmy sprzątające do swojej pracy wykorzystują tylko specjalne środki czyszczące, maszyny, urządzenia i narzędzia. Takich z całą pewnością nie posiada sprzątaczka, a ich zakup okazuje się nierzadko sporą inwestycją.

Komfort właściciela firmy oraz innych pracowników

Zespół firmy sprzątającej może wykonywać powierzone zadania dokładnie w takim czasie, który ustalił zleceniodawca. Oznacza to, że realizacja usług porządkowych nie musi zakłócać pracy zatrudnionej w biurze kadry. Firmy sprzątające bardzo często realizują prace wieczorami, wczesnym rankiem albo w weekendy. Sprzątaczka zatrudniona na etat pracuje w godzinach pracy pozostałych pracowników, co nie zawsze jest komfortowe.

Należy też zwrócić uwagę na prostą formę współpracy z firmą sprzątającą. Właściciel firmy musi jedynie opłacić wystawioną fakturę. Nie musi zaś martwić się kwestiami kadrowymi, organizacyjnymi ani jakimikolwiek innymi, które dotyczą utrzymania idealnego porządku w miejscu pracy. Warto zwrócić uwagę, że w miejscach publicznych jest to wręcz obowiązek każdego pracodawcy, dobrze jest więc, by kwestie te nie stwarzały żadnego problemu i pozwalały na realizację podstawowej działalności firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here