Jaki wpływ na rozwój osobisty ma obcowanie z kulturą?

0
3659

Często pomijamy miejsce kultury w naszym życiu. Zajęci pracą, wychowywaniem dzieci, w pogoni za relaksem tak potrzebnym po ciężkim dniu, zapominamy o tym, jak duże znaczenie ma dla nas obcowanie z kulturą.

Wiele osób kończy swój kontakt z kulturą na etapie szkoły średniej. To właśnie wtedy ostatni raz idziemy do teatru wraz z całą klasą albo uczestniczymy w innych wydarzeniach kulturalnych – opera, filharmonia, wizyty w galeriach sztuki. Potem zaczynamy kolejny etap nauki albo pracy, dlatego czasu na kulturę zaczyna brakować.

 Jednak tak naprawdę udział kultury w naszym życiu wcale nie jest bez znaczenia. Bez niej zaczynamy dostrzegać mniej jej przejawów wokół siebie, aż w końcu możemy całkowicie zamknąć się na jej pojmowanie.

Kultura daje nam jednak wiele korzyści i wcale nie musimy płacić dużo za to, aby mieć z nią styczność. Co więcej, często możemy robić to całkowicie za darmo – bez żadnych dodatkowych kosztów.

Rozwój człowieka warunkowany jest wieloma czynnikami – kultura ma tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie ona w dużej mierze kształtuje to, kim jesteśmy, a także kim będziemy w przyszłości. Widać to już na przykładzie dzieci. Te obcujące z kulturą są bardziej otwarte na świat, mają w sobie więcej empatii, kreatywności. To samo dotyczy osób dorosłych, które poprzez kontakt ze sztuką są w stanie poszerzać własne horyzonty. Kontakt z kulturą może więc dać nam poczucie spełnienia.

Z kultura możemy stykać się na wiele sposobów – zarówno w kinie, podczas koncertu, jak również w trakcie wizyty w muzeum czy w teatrze. Nie musimy jednak zmuszać się do chodzenia na wydarzenia, które mogą być nieciekawe. Warto zacząć od czegoś lekkiego, na przykład od komedii granych przez Teatr Komedia w Warszawie.

W swoim repertuarze Teatr Komedia posiada szeroką gamę spektakli, w których grają jedni z najlepszych polskich aktorów. Aktualnie informacje o repertuarze teatru dostępne są na jego stronie internetowej. Przez internet można również wykonać rezerwację na wybrane spektakle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here