Jakie warunki musi spełniać dystrybutor broni?

0
1033
Jakie warunki musi spełniać dystrybutor broni

Już na samo posiadanie broni gwintowanej trzeba mieć pozwolenie. Dodatkowo każdy użytkownik pistoletu czy strzelby musi spełniać szereg warunków – między innymi posiadać osobną szafę pancerną. Nie powinno więc dziwić, że również handel sprzętem wojskowym bądź myśliwskim jest obwarowany pewnymi warunkami. Dzisiaj postaramy się przybliżyć, jakie wymogi musi spełnić dystrybutor broni.

Dystrybutor broni – warunki formalne

Przede wszystkim dystrybutor broni musi uzyskać odpowiednią koncesję. W tym wypadku wydaje ją Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Trzeba jednak nadmienić, że o tego typu uprawnienia nawet nie każdy może zacząć się ubiegać. Aplikant musi mieć przynajmniej dwadzieścia pięć lat i wykształcenie średnie. Istnieje jeszcze dodatkowy warunek w kwestii edukacji. Osoba ubiegająca się o koncesję, musi ukończyć kurs z zarządzania działalnością gospodarczą w dziedzinie wytwarzania bądź handlowania bronią. Takie szkolenia obecnie organizuje Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia.

Kwestii formalnych jest jeszcze więcej. Aplikant musi być osobą z obywatelstwem polskim. Całkowicie dyskwalifikują konflikty z prawem w przeszłości. Procesu zdobywania koncesji nie może też rozpocząć osoba ubezwłasnowolniona lub niezdolna do podejmowania czynności prawnych.

Jak urządzić sklep z bronią?

Dystrybutor broni może działać nawet online. Przykładem jest strona https://www.vismag.pl/. Oferuje szeroki wybór gwintowanej broni palnej oraz osprzętu dodatkowego za pośrednictwem internetu. Trzeba jednak wspomnieć, że aby handlować tego typu produktami trzeba i tak spełniać dosyć dużo warunków. Przede wszystkim sklepy obowiązuje te same przepisy odnośnie przechowywania, co zwykłych obywateli.

W związku z tym, każdy biznesmen, który chce zacząć działać w tej branży, powinien wyposażyć się w szafy pancerne. Ich ilość należy dostosować do tego, ile sztuk broni na raz będziemy przechowywać. Koszt jednego takiego sejfu wynosi powyżej pięciu tysięcy złotych. Ponadto w wielu wypadkach prawo będzie od nas wymagało, abyśmy założyli alarm i wynajęli ochronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here