Jakie zadania mają doradcy kredytowi?

0
1724
Jakie zadania mają doradcy kredytowi

Bardzo trudno samodzielnie wybrać dobry kredyt, który spełniałby wszystkie oczekiwania. Taka operacja wymaga specjalistycznej wiedzy a także poświęcenia dużej ilości czasu aby odwiedzić instytucje bankowe a następnie aby wypełniać wnioski o kredytowanie. Wtedy z pomocą przychodzą doradcy kredytowi.

Na czym polega zawód doradcy kredytowego?

Specjalista z agencji kredytowej ma za zadanie udzielić wyczerpujących danych potencjalnemu kredytobiorcy a w szczególności informuje o zasadach udzielania kredytów oraz warunków, które należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu bankowości, by mógł rozwiać wątpliwości klienta.

Doradca kredytowe musi posiadać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Agent jest zobowiązany zarejestrować się w spisie doradców i odprowadzać z tego tytułu ustaloną składkę. Zasady funkcjonowania tego zawodu określa ustawa o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami i agentami z 2017 roku.

Nie należy mylić zawodów doradcy i pośrednika, ponieważ ten drugi współpracuje z instytucjami i pobiera prowizję za sprzedaż oferowanych usług. Pośrednikiem finansowym jest z reguły duże przedsiębiorstwo zatrudniające ekspertów kredytowych. Zdanie egzaminu państwowe jest warunkiem koniecznym zostania pośrednikiem. Natomiast doradca posiada w swojej ofercie usługi większej liczby banków, lecz działa niezależnie od nich. Dlatego posiada zdecydowanie bardziej urozmaiconą ofertę. Pobiera także prowizję od tej instytucji, z oferty której skorzysta jego klient. Jest w stanie wynegocjować indywidualne warunki kredytowania dla każdego kontrahenta. Wysokość dochodu doradcy kredytowego jest uzależniona od treści umową, którą wiąże się z danym bankiem. Jednak musi on pamiętać o niestabilnych dochodach. lecz na im większe zobowiązanie przekona konsumenta, tym większą prowizję otrzyma. Dlatego tak często zdarza się, że specjalista informuje o dodatkowych usługach, które odbiegają od kwestii, którą klient chciał omówić. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://tomaszwostal.pl/ – niezależnego doradcy kredytowego w Warszawie.

Kto korzysta z usług doradców kredytowych?

Wśród klientów doradców kredytowych wyróżnia się osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy w temacie usług bankowych. Klienci bardzo często nie mają czasu na szukanie najlepszej oferty na rynku, dlatego proszą o pomoc doradców a tym zależy na zaproponowanie najkorzystniejszych warunków, z czego sami czerpią korzyści. Wiele osób obawia o się, że mogą nie poradzić sobie z dopełnieniem formalności w trakcie przechodzenia weryfikacji kredytowej i później podczas zawierania umowy. Specjalista pomaga wypełniać i kompletować wymagane przez bank dokumenty. Agenci pomagają także rozwiązywać wątpliwości związane z już zawartą umową.

Zaletami korzystania z pomocy dorady kredytowego mogą być:

  • posiadanie przez agentów szerokiej, zróżnicowanej oferty,
  • doradcy są transparentni,
  • doradcy pomagają wypełnić wniosek kredytowy i skompletować pozostałe dokumenty,
  • doradztwo jest całkowicie darmowe,
  • doradca przedstawia zindywidualizowaną ofertę, czym może wynegocjować preferencyjne warunki dla swojego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here