Laptopy poleasingowe

0
1310
Laptopy poleasingowe

Często podróżuje, stąd też potrzebuję wygodnego, lekkiego, szybkiego i co najważniejsze wytrzymałego laptopa. Kiedy mój stary wyzionął ducha zdecydowałem, że trzeba kupić coś na lata.

Wybór nowego sprzętu jest ogromny, ale przeglądając internet natrafiłem na sformułowanie laptopy poleasingowe. Przyznam szczerze, że na początku byłem sceptyczny, ale jak to zazwyczaj bywa wystarczyło poznać by zrozumieć, że nowe laptopy, które często kupujemy w marketach nijak mają się do komputerów biznesowych, nawet tych używanych.

Tak zaczęła się moja przygoda z komputerami poleasingowymi. Okazuje się, że wiele firm bierze w trzyletni leasing dziesiątki albo setki laptopów – często jeden model. Po tym czasie biorą następne. A co się dzieje ze starymi? No właśnie trafiają do firm wyspecjalizowanych w sprzedaży sprzętu poleasingowego. Trafiłem na ten sklep: amso.pl i tak zacząłem czytać o nich i o używanych laptopach. Okazuje się, że przed sprzedażą sprzętu jest on dokładnie sprawdzany pod kątem nie tylko sprawności technicznej ale również stanu wizualnego. Potem dzielony jest na klasy i wystawiany względem wizualnego zużycia. Te najładniejsze często noszą tak tak niewielkie ślady użytkowania, że na pierwszy rzut oka nawet bym nie pomyślał, że to laptop poleasingowy. To znaczy, że za ułamek ceny mogę mieć używany laptop, który nawet nie wygląda jak używany!

Ale stan wizualny to nie jedyna cecha, która przemawia za sprzętem poleasingowym. Chyba ważniejsze od wyglądu jest przecież to co jest w środku laptopa oraz to jak jest wykonany. A sprzęt biznesowy stoi bardzo daleko od laptopów, które można kupić w najpopularniejszych marketach. Tutaj nie ma powszechnego plastiku i skrzypiących elementów. Laptopy biznesowe są bardzo często wykonane z najwyższej jakości stopu aluminium i magnezu, a cała konstrukcja jest odpowiednio wzmacniana. Niesamowita precyzja w wykonaniu zadziwia, nawet po latach użytkowania żaden element nie odstaje ani nie trzeszczy. Biznesowy sprzęt zachowuje przy tym doskonałe parametry, dysk SSD jest już codziennością, tak samo 8gb bądź 16gb pamięci ram. Przy tym laptopy te prawie zawsze wyposażone są w bardzo wydajne procesory z serii i5 bądź i7 co czyni je mocniejszymi maszynami niż wiele laptopów nowych. Kiedyś najsłabszym elementem laptopa poleasingowego była praca na baterii, mało która firma oferowała jakąkolwiek gwarancje, dzisiaj przeglądając oferty wyżej wymienionego sklepu często widzimy gwarancję czasu pracy nawet 7 godzin – imponujący wynik! A przecież to są oryginalne baterie.

Być może teraz zapala się niektórym czerwona lampka. W końcu co z tego, że laptopy poleasingowe są trzy czy cztery razy tańsze niż w dniu premiery, mają dobre podzespoły jak nikt mi nie zagwarantuje, że w laptopie nic się za chwilę nie zepsuje. Błąd, sklepy są pewne sprzętu, który sprzedają stąd też bez żadnej dodatkowej opłaty dają roczną gwarancje. Oferują również, już za dodatkową opłatą nawet 48 miesięczną gwarancje. Dopłacamy do niej, ale jednak mamy pewność na cztery lata. To niesamowite, że firmy są w stanie zaoferować tak długą gwarancje! Ale mnie to nie dziwi. Użytkuje laptopa poleasingowego trzeci rok i nie miałem z nim żadnego problemu.

Czy laptop poleasingowy nie ma w takim razie wad? Na pewno ma, nie jest nowy, co może przeszkadzać ludziom, którzy uwielbiają nowości i sprzęt o nieskazitelnym wyglądzie. Często też laptopy biznesowe nie posiadają kart graficznych inne niż zintegrowane z procesorem co oznacza, że granie w inne gry niż proste indie gierki nie będzie możliwe. Czy są inne minusy? Ja osobiście ich nie dostrzegam.

Ważnym aspektem jest też system operacyjny. Prowadząc działalność gospodarczą trzeba szczególnie uważać by mieć legalny system. O ile wciąż zdarzają się firmy, które oferują „aktualizacje” z Windows 7 do Windows 10 co w świetle prawa nie jest legalne o tyle większość firm, w tym wyżej wymieniona oferuje system w wersji „Refubrished” co z grubsza oznacza zupełnie świeżą licencje na Windowsa 10. Przy zakupie zawsze więc należy dopytać jaki system oferuje sprzedawca. Firmy, które oferują sprzęt poleasingowy z legalnym systemem na pewno o tym poinformują.

Dla kogo więc odpowiednie są laptopy poleasingowe? Właściwie dla każdego. Olbrzymi wybór sprzętu powoduje, że wszyscy znajdą sprzęt odpowiedni dla siebie. W poleasingowym świecie można znaleźć doskonały mobilny laptop niewielkich rozmiarów z czasem pracy na baterii około sześciu godzin albo potężnego laptopa do pracy w AutoCADzie. W zależności od zapotrzebowania każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dzień w którym poznałem świat laptopów poleasingowych uznaję za dzień, w którym moje życie stało się chociaż ciut lepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here