Najlepsze MBA w Polsce – ranking

0
2280

Osoba, która zdecyduje się na studia MBA, powinna dokładnie przemyśleć, na której uczelni chce realizować program. Poszczególne oferty różnią się od siebie nie tylko przedmiotami realizowanymi w ramach studiów, ale także kadrą akademicką, elastycznością w stosunku do potrzeb studenta, zagranicznymi partnerami i…tym, jak oceniane są przez poszczególne rankingi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto to sprawdzić.

Jak odczytywać rankingi?

W teorii odczytywanie rankingów jest banalnie proste – wystarczy spojrzeć na kolejność miejsc. W praktyce jednak jest wiele różnych rankingów, a każdy z nich bierze pod uwagę nieco inne aspekty. Ratingi są tworzone np. przy uwzględnieniu rangi i prestiżu programów, preferencji pracodawców, opinii absolwentów czy po ocenieniu merytorycznym programu. Na przebicie się na czołowe lokaty mają szanse zazwyczaj największe uczelnie, choć ostatecznie nie zawsze ze względu np. na preferencje pracodawców, które mają kluczowe znaczenie w przyszłej karierze zawodowej absolwenta. W tym aspekcie w ścisłej czołówce są studia MBA WSB – według rankingu studiów MBA opublikowanego przez „Perspektywy”, w 2016 r. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu i we Wrocławiu znalazły się w pierwszej dziesiątce uczelni o najlepszych programach MBA w 2016 r. Dobrym pomysłem może być również zapoznanie się z ratingiem Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM, organizacji, która zajmuje się promowaniem i wspieraniem najlepszych rozwiązań służących edukacji i rozwojowi ludzi biznesu. SEM FORUM analizuje poszczególne programy MBA pod względem jakości; uwzględniane są takie czynniki jak standardy akademickie, formy dydaktyczne, umiędzynarodowienie programu czy walory poznawcze i rozwojowe. W tym przypadku studia MBA WSB również zostały ocenione wysoko – program realizowany przez WSB Poznań (AaltoExecutive Master of Business Administration) został zakwalifikowany jako program profesjonalny plus. Programy realizowane przez WSB Gdańsk i Wrocław znalazły się w kategorii programów profesjonalnych. O tym, jak skonstruowane są programy studiów MBA prowadzone przez uczelnie WSB, można przeczytać więcej na stronie www.studiamba.wsb.pl.

Studia MBA: dlaczego warto?

Popularność studiów MBA rośnie. Po pierwsze, absolwenci tego programu mogą liczyć na realny wzrost wynagrodzeń. Po drugie – na awans lub zmianę środowiska zawodowego na bardziej prestiżowe. Co najważniejsze, korzyści związane z ukończeniem studiów pojawiają się najczęściej już w ciągu roku, co niewątpliwie zwiększa atrakcyjność programu MBA w oczach wielu absolwentów innych kierunków.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here