Niebieski chlebak – idealny do skandynawskiego stylu

0
1473

Dzisiaj, w dobie ciągłej pogoni, hałasu, zgiełk, stresu i wielu obowiązków, chcemy chociaż, aby nasze mieszkanie było od tego wolne. Dlatego coraz częściej wybierany jest styl skandynawski – prosty, zawierający jasne drewno oraz mieszkankę bieli i błękitu. W taki styl na pewno znakomicie wpasuje się niebieski chlebak…

Jak wybrać niebieski chlebak?

Warto wiedzieć, że na rynku mamy dzisiaj naprawdę wiele modeli samego tylko niebieskiego chlebaka. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko pojemnością, lecz także odcieniem, materiałem, dodatkami i stylem. Jak spośród nich wybrać najlepszy chlebak?

Przede wszystkim musimy się zastanowić, na czym nam zależy. Na początek wybierzmy pojemność. Standardowe chlebaki mają szerokość podstawy oscylującą wokół 40 – 50 centymetrów, jednak bez problemu znajdziemy większe i mniejsze modele.

Następnie należy zastanowić się nad rodzajem materiału. Drewno znakomicie nadaje się do przechowywania chleba, jednak trudniej jest je czyścić. Bambus czy ceramika uważane są za jeszcze lepsze, jednak cena jet wysoka. Z kolei tworzywo sztuczne jest tanie, lecz nieco gorzej się prezentuje. Popularna stal nierdzewna zaś jest lekka i wygodna w użytkowaniu.

Warto także pomyśleć nad chlebakiem wyprodukowanym przy użyciu dwóch materiałów – takie modele są bardzo oryginalne i jednocześnie łączą zalety różnych materiałów.

www.domkw.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here