Polacy w Anglii – czy miłość w średnim wieku jest możliwa?

0
7312

W wielu przypadkach polski rynek pracy nie pozwala na znalezienie zatrudnienia za godziwe wynagrodzenie osobom w średnim wieku. W związku z tym, decydują się one na opuszczenie kraju w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych i zarobkowych poza jego granicami. Najgorsza w życiu w obcym kraju jest samotność, która często pojawia się gdy nie mamy obok siebie bratniej duszy. Zaczynamy się wtedy zastanawiać, czy miłość w moim wieku jest możliwa? Czy w ogóle uda mi się kogoś znaleźć za granicą?

Pogląd, że osoby w średnim wieku nie mają szans na znalezienie miłości jest nieprawdziwa. Jest ona możliwa niezależnie od naszej metryki, wyznania czy koloru skóry. Miłość nie kieruje się żadnymi prawami, obyczajami czy ustalonymi regułami. Jest nieprzewidywalna i często pojawia się niezależnie od naszej woli czy chęci.

To, co ogranicza nas przed znalezieniem bratniej duszy to strach. Strach, który często wynika nie tyle z obawy, że komuś nie przypadniemy do gustu, ale z tego co powiedzą inni na nasz widok. Niepewność przed reakcją rodziny, znajomych czy sąsiadów często blokuje nas przed spędzeniem reszty życia z osobą, na której naprawdę nam zależy. Niewątpliwie problemem może się okazać również fakt, że przebywamy poza granicami kraju, czyli miejscem które jest dobrze nam znane i w którym czujemy się pewnie. W takim wypadku szukanie drugiej połówki bywa trudne, ale nie jest niemożliwe. W niniejszym artykule podpowiemy gdzie osoby w średnim wieku mogą znaleźć miłość, a także czy randki przez Internet to rozwiązanie jedynie dla młodych?

Spacery – dobry pomysł na przypadkowy flirt

Często jest tak, że osoby po 50. czy 60. roku życia przestają być aktywne i zamykają się w czterech ścianach swojego domu czy mieszkania. To błąd! Wychodzenie na spacer, rower czy choćby wybranie się do pobliskiej kawiarni to doskonała okazja na poznanie nowych osób, a całkiem możliwe że i na przelotny filtr. Nie musi on się kończyć miłością na resztę życia, ale pozwala ćwiczyć interakcje z innymi ludźmi. Niewykluczone, że w końcu – choćby przez przypadek – trafimy na osobę, która okaże się tą właściwą. Poza tym, po prostu dobrze jest znaleźć bratnią duszę, z którą spędzimy miło czas na rozmowie czy wspólnym spacerze.

Spotkania integracyjne – szansa na poznanie interesujących osób

Polacy w Anglii często organizują spotkania integrujące polonię brytyjską. Dzięki takim zjazdom choć przez chwilę możemy poczuć się jak w domu. Rozmowy w ojczystym języku, wymiana myśli oraz wspólne zwyczaje potrafią zjednoczyć i dać początek niejednej przyjaźni. To o tyle ważne, że ze względu na różne systemy wartości, tradycje i światopogląd, często ciężko jest nam związać się z osobami spoza naszej strefy kulturowej.

Portal randkowy – czy randki internetowe są dla osób w średnim wieku?

Randki online to dobry pomysł na poznanie drugiej połówki. Wbrew pozorom, portale randkowe to serwisy nie tylko dla młodych – naprawdę każdy może znaleźć tu swoich rówieśników.

Randki za pośrednictwem Internetu umożliwiają swobodną rozmowę, dzięki której od razu będziemy w stanie zweryfikować czy poznana osoba do nas pasuje, czy też nie. To nie tylko spora oszczędność czasu, ale również większa szansa na znalezienie prawdziwie bratniej duszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here