Profile aluminiowe: właściwości i zastosowanie

0
653

Profile aluminiowe to specjalistyczne produkty, z których najczęściej wykonuje się dzisiaj ramy do różnego typu konstrukcji. Od ich solidności, jakości i precyzyjnego wykonania zależy więc często cała „moc” danej budowli i jej techniczna wytrzymałość. Jakie właściwości muszą mieć dobrej klasy profile i do czego jeszcze się je stosuje?

Właściwości profili aluminiowych

Trwałość – to pierwsza i najważniejsza cecha, o jaką dba każdy producent profili aluminiowych. Trwałość wynika tu z dwóch rzeczy: po pierwsze z solidności aluminium wykorzystanego do ich wykonania, a po drugie z dokładności i technologii, jaka w halach producenckich zostanie obrana do ich wytworzenia. Drugą ważną cechą jest korzystna proporcja między masą i wytrzymałością takiego elementu. Producenci profili z aluminium, jak np. https://www.aliplast.pl/ dbają tu o to, by ich produkty były solidne, odporne na negatywny wpływ warunków atmosferycznych oraz niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. To wszystko sprawia, że w momencie zastosowania ich do budowy ramy konstrukcji, stanowią dla niej niezawodną podwalinę.

Zastosowanie profili

Poza wspomnianym wcześniej tworzeniem ram konstrukcyjnych do inwestycji budowlanych, profile aluminiowe stosuje się również do wielu innych rzeczy. Istnieje wiele różnych typów profili i każdy z nich ma w branży budowlanej i przemysłowej swoje zastosowanie. Dla przykładu, na profilach aluminiowych osadza się rolety zewnętrzne i bramy (otwierane automatycznie lub manualnie), wykorzystuje się je do budowy wytrzymałych kabin prysznicowych, stolarki okiennej czy stolarki wielkogabarytowej.

Kształty profili opracowywane przez producentów, jak Aliplast, mogą być tworzone pod kątem i małych i dużych zastosowań. Tu warto wymienić np. płaskowniki, kątowniki (do listew i stawiania osłon), ceowniki (do okien i drzwi), teowniki (do budowy stelaży pod płyty gipsowe) czy będące profilami aluminiowymi rury kwadratowe, okrągłe i prostokątne. Od kilku lat hitem są też profile stosowane do budowy farm fotowoltaicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here