Przeziębienie podczas laktacji

0
1570

Przeziębienie nie oszczędza nikogo, może dopaść zarówno dziecko, jak i jego mamę. W przypadku kobiet karmiących pojawiają się jednak niepewności dotyczące leków, jakie można przyjmować. Jak leczyć przeziębienie w czasie laktacji? Najbezpieczniej będzie zdać się na sprawdzone i domowe sposoby. Warto pić dużo ciepłych napojów- zwłaszcza herbatę z cytryną i miodem. Na kaszel sprawdzi się własnoręcznie przygotowany syrop z cebuli, a inhalacja z soli morskiej na pewno pomoże w leczeniu chorego gardła. Często okazuje się, ze domowe sposoby leczenia są dużo bardziej efektywne niż przyjmowanie przez kilka dni lekarstw zakupionych w aptece.
Dieta podczas karmienia piersią powinna być zbilansowana i zróżnicowana, ale mamy karmiące powinny też zwracać uwagę na spożywane pokarmy. Ważne jest spożywanie białka- przede wszystkim ryb oraz drobiu i jaj. Owoce i warzywa to także bardzo ważny element posiłków- a im bardziej są kolorowe, tym lepiej. Warto jest ograniczyć spożywanie słodyczy- kobiety w ciąży zazwyczaj przybiorą kilka kilogramów, więc w okresie laktacji chciałyby je zgubić.
Kolka u noworodka – przyczyny i sposoby zapobiegania. Niestety u niektórych maluszków może występować kolka, podczas której dzieciaczek bardzo się męczy. Kolka to po prostu ból brzuszka, który objawia się napadowym płaczem, podkurczaniem nóżek i prężeniem się. Jedną z przyczyn może być zła dieta mamy. Kolka to nie jest choroba i prędzej czy później maluszek z niej wyrośnie. Zazwyczaj ustępuje w przeciągu trzech miesięcy.

www.juniorhandling.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here