Skąd wziąć energię do życia?

0
2283
Skąd wziąć energię do życia?

Brak energii, żeby zacząć kolejny dzień bez kilku kubków kawy i ciągłego przysypiania? Przedłużające się znużenie zimą, mimo że jest już wiosna? W takiej sytuacji trzeba działać szybko i zdecydowanie, żeby nie stracić pięknego czasu na leniuchowanie i stan kompletnej niechęci do wszystkiego.

Pomóż sobie napojami energetyzującymi – ale niekoniecznie tymi ze sklepu, lepiej przygotuj własne. Napij się herbaty z cytryną i miodem zamiast cukru, a w dalszej kolejności przeczytaj przygotowane przez nas porady.

– Wykorzystaj moc owoców

Owoce mają mnóstwo dobrych składników pomagających dostarczyć organizmowi energii do życia. Wprowadź ich sporo do swojej diety i ciesz się z efektów. Zrezygnuj na ich rzecz z mięsa. Posiłki takie jak śniadanie czy kolacja  mogą składać się wyłącznie z owoców, korzystaj z nich też na wynos (np. do pracy na drugie śniadanie). Dobrym pomysłem są sałatki owocowe, w których jednocześnie umieścisz dużo różnych owoców. Zamiast cukru, do słodzenia użyj miodu.

– Albo kwiatów

Wiosna to bardzo optymistycznie nastrajająca pora roku, chociażby z uwagi na wszędzie rozkwitające kwiaty. Niektóre  z nich mają właściwości, które możesz wykorzystać do dodania sobie energii. Stawiaj głównie na żywe kolory oraz ostre kształty liści, bo posłużą one jako podświadomy motywator do walki, działania, stawiania czoła przeciwnościom losu (godne polecenia są na przykład tulipany, juki, agawy, sansewierie). Jeśli szukasz spokoju i pragniesz myśleć optymistycznie, postaw w swoim otoczeniu drzewko pomarańczowe lub zielistkę. Wybieraj się też często na spacery, dzięki czemu nacieszysz oczy świeżą zielenią i pooddychasz świeżym powietrzem.Skąd wziąć energię do życia?

– Bardzo dużo potrafi także muzyka

Słuchaj sporo muzyki, dzięki czemu ożywisz swój układ nerwowy. Są jednak dwa wymagania: rytm oraz dość głośne dźwięki, dlatego najlepiej wyposaż się w słuchawki. Dzięki muzyce łatwiej się obudzisz, możesz więc przyjąć jako nawyk rozpoczynanie dnia od jakiegoś rytmicznego kawałka puszczonego na „cały regulator”. Tylko co na to sąsiedzi?

– Smaczne przyprawy dodają energii

Przyprawianie jedzenia podnosi jego smak i ma także wartości zdrowotne. Dzięki właściwie dobranym przyprawom możesz też poczuć się bardziej rześko i optymistycznie. Dobrym wyborem dla ciebie będzie szafran – jest dość drogi, ale niezwykle skuteczny i funkcjonalny, nadaje się bowiem świetnie jako dodatek do przeróżnych dań, może się znaleźć również w napojach.

– Świeży zapach, by szybko się obudzić

Owoce posłużą ci nie tylko do jedzenia – ich zapach może zdziałać cuda, więc otaczaj się cytrusami, używaj takich wód perfumowanych czy mydełek. Pozytywne wonie to również miętowa i rozmarynowa, dlatego też zadbaj o obecność tych ziół w swoim otoczeniu.

– Jak najwięcej światła

Każdy dzień zaczynaj od otworzenia okna, rozsunięcia żaluzji czy firan i wpuszczenia do wnętrza światła słonecznego. Wybierz się rano na spacer, idąc szybkim krokiem w promieniach słonecznych naładujesz się pozytywną energią i zyskasz siły niezbędne na cały dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here