Wakacje w Czarnogórze

0
1789
Wakacje w Czarnogórze

Czarnogóra to piękny kraju położony na Półwyspie Bałkańskim, nad ciepłym Morzem Adriatyckim. Jest to coraz chętniej wybierany kierunek podróży, szczególnie że sąsiednia Chorwacja jest znacznie droższa. Warto wiedzieć, jak zorganizować wczasy w Czarnogórze i o czym pamiętać podczas rezerwacji wycieczki.

Czarnogóra – wczasy
Wakacje w Czarnogórze mogą być niezapomnianym przeżyciem. Piękne plaże, malownicze krajobrazy i wysokie temperatury powietrza to gwarancja udanych wczasów. Sezon trwa tu średnio od czerwca do końca października, kiedy niepogoda należy do rzadkości. Czarnogóra – wczasy to szansa na poznanie z bliska bałkańskiej kultury oraz malowniczych atrakcji, których w tej części półwyspu nie brakuje. W ofertach biur podróży można coraz częściej znaleźć wczasy w Czarnogórze. Popularnością cieszą się kurorty takie jak Budva, Bar czy Ulcinj.

Atrakcje Czarnogóry
W Czarnogórze nie brakuje atrakcji. Największą z nich jest Boka Kotorska, czyli malownicza zatoka, nad której brzegami położonych jest wiele miast o średniowiecznym rodowodzie. Wśród atrakcji zatoki można wymienić wyspę Gospa od Škrpjela, na której znajduje się niewielki klasztor. Na turystów czeka także Jezioro Szkoderskie, z licznymi mokradłami i rozlewiskami. Znajduje się tutaj rezerwat przyrody, a atrakcją dla turystów są rejsy po jeziorze z malowniczymi wysepkami. Warto również zastawić się typowo na zwiedzanie, ponieważ zabytków w Czarnogórze nie brakuje. Pięknie prezentuje się starówka Budvy, skryte w górach ruiny Starego Baru czy orientalne Ulcinj. Czarnogóra to nie tylko piękne plaże, ale także wysokie Góry Dynarskie i skaliste kaniony poprzecinane rzekami. Naprawdę jest tu co podziwiać!

Plaże i morze w Czarnogórze
W przeważającej większości czarnogórskie plaże są kamieniste lub żwirowe. Planując wyjazd lepiej zabrać ze sobą specjalne buty do wody, które będą chroniły przed śliskimi kamieniami oraz obecnymi w wodzie jeżowcami. Adriatyk jest bardzo ciepły, między czerwcem a wrześniem ma 21-24 stopnie Celsjusza, przy temperaturach powietrza przekraczających 30 stopni na plusie. Woda w Czarnogórze ma bardzo dużą przejrzystość oraz turkusową barwę, dzięki czemu na każdym zdjęciu wybrzeże prezentuje się wyjątkowo pięknie. Skaliste dno to idealne miejsce do nurkowania, ponieważ pełne jest kolorowych ryb lubiących ciepłe wody przybrzeżne.

Co zabrać do Czarnogóry?
Aby wjechać do Czarnogóry wystarczy posiadanie dowodu osobistego. Na miejscu z pewnością przydadzą się leki, które warto zabrać z Polski i które zażywamy na co dzień. Dobrym pomysłem jest wcześniejszy zakup kremów z wysokim filtrem, ponieważ artykuły do opalania w Czarnogórze są bardzo drogie. Dodatkowo letnie ubrania, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne to podstawa. W Czarnogórze obowiązującą walutą jest Euro – można je wymienić zarówno w Polsce, jak i w licznych kantorach już na miejscu. Ceny w Czarnogórze są bardzo podobne do polskich, a czasem nawet niższe, dlatego wakacje w tym kraju z pewnością nie zrujnują naszego portfela.

www.freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here