Portugalia – wakacje

0
1742
Portugalia - wakacje

Portugalia jest krajem, który znajduje się na Półwyspie Iberyjskim, gdzie graniczy jedynie z Hiszpanią. To jedyny sąsiad Portugalii. Portugalia jest stosunkowo niewielkim państwem położonym w południowo-zachodniej Europie. To także najbardziej na zachód wysunięty kraj w kontynentalnej części Europy. Portugalia jest krajem, który położony jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a jego wybrzeża oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Portugalia – wakacje to możliwość odwiedzenia licznych plaż znajdujących się na wybrzeży tego kraju. Portugalia – wakacje to także możliwość udania się na wyspiarskie części tego kraju. Do Portugalii należą bowiem archipelag Wysp Azorów oraz Wyspa Madera. Portugalia – wakacje to także możliwość odwiedzenia pięknych zabytkowych miast tego kraju, Lizbony oraz Porto. To wszystko sprawia, że Portugalia jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata i Europy, w tym także z Polski.

Portugalia – wakacje to możliwość odwiedzenia pięknych zabytkowych miast. Największym miastem tego południowoeuropejskiego kraju, a zarazem jego stolicą jest piękna Lizbona. Miasto to słynie z pięknych zabytków, dzielnicy portowej Belem, gdzie również znajduje się wiele atrakcji turystycznych, a także zabytkowego tramwaju, który zawiezie nas w najpiękniejsze zakątki stolicy Portugalii. Lizbona znajduje się na nieco pofałdowanym terenie, ujścia rzeki Tag do Oceanu Atlantyckiego. Lizbona jest nie tylko stolicą kraju, ale również jego centrum biznesowym, kulturalnym, ekonomicznym i gospodarczym. W niedalekich okolicach Lizbony, na jej przedmieściach znajduje się przepiękny, malowniczy zamek w Sintrze. Drugim co do wielkości miastem Portugalii, a także drugim najważniejszym gospodarczo i kulturalnie miastem w tym przepięknym kraju jest Porto. To także miast portowe, które pod wieloma względami konkuruje z Lizboną. Porto również jest bardzo malowniczym miastem. Podobnie jak Lizbona, również Porto jest nieco pofałdowane i znajduje się nad ujściem rzeki Duero do Oceanu Atlantyckiego. Historia Porto sięga V wieku i zostało ono założone prawdopodobnie przez Celtów lub Rzymian. Porto również obfituje w liczne zabytki i pamiątki ważne dla kultury i historii Portugalii. W Portugalii mieści się również słynne sanktuarium maryjne w Fatimie.

Portugalia – wakacje to także możliwość wypoczynku na licznych plażach. Możemy się tutaj oddać błogiemu lenistwu, jak również spróbować swoich sił w sportach wodnych, na przykład w surfingu. To dobre miejsce zarówno dla doświadczonych surferów, jak i dla początkujących adeptów sportów wodnych. W Portugalii liczne plaże znajdują się na jej dłuższym zachodnim wybrzeżu, jednak najsłynniejsza plaża , wybrzeże Portugalii to mieszczące się na południu Algarve. Na Algarve znajdują się liczne zabytkowe miasteczka, a najważniejszym z nich, stolicą regionu jest Faro. Algarve to do romantyczne miejsce, dobre dla zakochanych. Piękne plaże mieszczą się również na portugalskich wyspach, które są znacznie oddalone od kontynentu europejskiego. Tymi wyspami są Azory oraz Madera.

www.czas-wakacji.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy last minute
Następny artykułWakacje w Czarnogórze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here