Wilk do mięsa do użytku przemysłowego – jaki wybrać?

0
412
Wilk do mięsa do użytku przemysłowego

Wilk do mięsa to praktyczne urządzenie przeznaczone do rozdrabniania i mielenia mięsa. Taki sprzęt jest wykorzystywany w wielu sklepach, masarniach, a nawet restauracjach. Właściciele firm wciąż poszukują funkcjonalnych i wydajnych urządzeń, które nie będą generować dużych kosztów podczas codziennej eksploatacji. Jak wybrać najlepszy model do swoich potrzeb?

Elektryczny wilk do mielenia mięsa

Elektryczny wilk do mielenia mięsa jest szeroko wykorzystywany w lokalach gastronomicznych. Za jego pomocą można rozdrabniać mięso surowe, a także mrożone i gotowane, które będzie poddawane dalszej obróbce. Tego rodzaju sprzęt zapewnia dużą skuteczność siekania mięsa, co wpływa na jakość przygotowywanych posiłków. Dlatego jest to stały element wyposażenia wielu stołówek, sklepów, a także stoisk rzeźniczych.

Funkcjonalność i wydajność pracy

Podczas dobierania urządzenia do celów przemysłowych należy zwrócić uwagę na wydajność pracy. Wilk do mięsa może pozwalać na mielenie od około 10 do nawet 750 kg mięsa w ciągu godziny. Ponadto sprzęt może być wyposażony w sita o różnej wielkości otworów, które będą się sprawdzać podczas obróbki poszczególnych gatunków mięsa. Elektryczny wilk do mielenia mięsa może mieć także akcesoria rozszerzające podstawową funkcjonalność, na przykład, lejki przeznaczone do nadziewania kiełbasy.

Trwałość i bezpieczne użytkowanie

Ponadto warto uwzględnić rodzaj materiału, z którego wykonane jest urządzenie. Zazwyczaj będzie to stal nierdzewna, która jest odporna na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt jest dostępny w różnych rozmiarach, które można łatwo dostosować do przestrzeni dostępnej w lokalu. Dodatkową zaletą jest fakt, że materiał jest łatwy do utrzymania w czystości. Stalowy wilk do mięsa będzie urządzeniem trwałym i bezpiecznym podczas częstego kontaktu z różnymi produktami żywnościowymi.

Uniwersalny wilk do mięsa Ma-Ga

Wśród dostępnych na rynku urządzeń warto zwrócić uwagę na sprzęt taki jak wilk Ma-Ga TC-12. Jest to profesjonalne urządzenie przeznaczone do użytku miejscach takich jak duże sklepy, firmy świadczące usługi cateringu oraz zakłady zbiorowego żywienia. Wilk do mielenia mięsa posiada zdejmowaną gardziel, dzięki czemu jest łatwy do czyszczenia. Można do niego dokupić moduł kotleciarki, dzięki czemu będzie służyć podczas przyrządzania mięsa przeznaczonego na kotlety, sznycle lub steki.

Cichy i bezawaryjny wilk Stalgast

Bardzo popularnym produktem jest także wilk Stalgast o numerze katalogowym producenta 721124. Jest wybierany przez wielu przedsiębiorców ze względu na cichą pracę oraz możliwość ciągłego działania nawet do 8 godzin. Urządzenie jest produkowane z anodowanego aluminium, stali nierdzewnej i żeliwa, dzięki czemu jest niezwykle trwałe. Dodatkowo producent dostarcza sprzęt w drewnianych skrzyniach, które są znakomitym zabezpieczeniem zarówno podczas transportu, jak i przechowywania w zakładzie pracy.

Komfortowy w użyciu wilk Bartscher

Na rynku dostępne są także urządzenia marki Bartscher. Są wykonane z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej i odlewu aluminium. Mają dużą moc, a także możliwość pracy w trybie ruchu postępowego i wstecznego. Dużą zaletą jest zintegrowana półka do przechowywania różnego typu sitek, co ułatwia obsługę. Wilk Bartscher to idealne urządzenie do przygotowywania mięsa mielonego, past kanapkowych i pasztetów. Jest odporne na uszkodzenia i można je bardzo łatwo utrzymać w czystości bez potrzeby stosowania agresywnych środków chemicznych.

Wilk do mięsa pozwala na przygotowywanie wielu smacznych potraw w lokalu gastronomicznym, bez względu na jego rozmiar i charakter menu. Mięso może być rozdrobione na równe części, dzięki czemu dania będą miały doskonałą konsystencję i aromat. W ten sposób można poprawić jakość obsługi w lokalu gastronomicznym i zainteresować swoją ofertą nowych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here