Zdrowe i popularne przekąski – czego nie może zabraknąć w sklepikach szkolnych?

0
1944

Idealna przekąska do szkoły? Szybka, smaczna i przede wszystkim zdrowa. Jakie produkty po wejściu w życie nowej ustawy mogą trafić na półki w szkolnych sklepikach? Sprawdzamy, jakie nowości dla najmłodszych konsumentów przygotował jeden z wiodących producentów bakalii.

Rewolucja smaków w szkolnych sklepikach

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z lipca 2016 roku (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154) zapoczątkowało rewolucję żywieniową w polskich placówkach oświatowych. Zgodnie z nową ustawą produkty sprzedawane w szkolnych sklepikach muszą zawierać ograniczone ilości soli, cukru oraz tłuszczu. Z półek zniknęły więc słodzone napoje gazowane, fast-foody, zupki z proszku, chipsy czy żelki. Firmy zaopatrujące sklepiki szkolne i automaty vendingowe znajdujące się na terenach placówek oświatowych, szukając produktów spełniających wymogi nowej ustawy, zaczęły sięgać po niskosłodzone i pełnowartościowe produkty.

Wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych konsumentów zaowocuje w przyszłości. Firma Bakalland – lider na rynku bakalii w Polsce – pokazuje także, że zdrowe przekąski mogą być chętnie wybierane przez najmłodszych konsumentów. Batony z serii BA! Kids to bogate źródło błonnika i składników odżywczych. Przekąska dostępna jest w dwóch wariantach smakowych uwielbianych przez najmłodszych: kakao i mleko oraz jabłko i cynamon.

Alternatywą dla niezdrowych przekąsek jest także chrupiące musli – popularny dodatek do jogurtów i owsianek. Szybką i pożywną przekąską są także kisiele owocowe będące naturalnym źródłem witaminy C.

Gdzie zamówić zdrowe przekąski do sklepików szkolnych?

Platforma zakupowa ebakalland.pl powstała z myślą o firmach zaopatrujących sklepiki szkolne oraz automaty vendingowe znajdujące się na terenach placówek oświatowych. Zakupy w internetowym sklepie z bakaliami ułatwia intuicyjna ścieżka zakupowa oraz kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach procesu zakupowego, a początek drogi znajduje się na tej stronie ebakalland.pl/edukacja.html Zarejestrowani klienci zyskują łatwy dostęp do zamówienia i e-faktury. Mają także możliwość wyboru najwygodniejszej metody płatności: za pomocą przelewu online, systemu mobilnych płatności BLIK lub przelewu z odroczonym terminem płatności (nawet do 21 dni).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here