Alergicy a zwierzęta

0
1752

W wielu domach jednym z domowników jest albo pies albo kot. Szczególnie dzieci pragną mieć swojego pupila, by móc się z nim bawić i zajmować się nim. Jednak nie każde dziecko może mieć zwierzę w domu. Wszystko to przez wszelkiego rodzaju alergie na sierść czy zwierzęta. Ale przecież są różne rozwiązania tego problemu. Nie tylko można przygarnąć żółwia bądź papugę. Warto się zainteresować jaki kot dla alergika – jaką rasę kota nie uczulającego wybrać? Z pośród setek gatunków znajdzie się kilka, które nie będą miały negatywnego wpływu na zdrowie cierpiącego na alergię.
Bardzo ciekawym składnikiem codziennej diety alergika może być znany wszystkim zielony ogórek. Ogórek – właściwości odżywcze i zdrowotne ma bardzo ciekawe. Z pewnością nikomu nie zaszkodzi i warto się do niego przekonać tym bardziej, że może być on składnikiem bardzo wielu, smacznych potraw. Ogórka, jeśli możemy sobie na to pozwolić, możemy uprawiać w ogrodzie bądź na parapecie w doniczce. Jest on łatwy w uprawie i nie przyciąga muszek.
Bardzo ciekawą opcją jest także sól fizjologiczna – zastosowanie do oczu czy do inhalacji – ma wiele pozytywnie wpływających zastosowań. Sól możemy kupić w niemal każdej aptece i nie jest wcale droga. Taka sól może pomóc w przypadku zaczerwienień oka bądź jego podrażnień i jest absolutnie bezpieczna w użytkowaniu. Owszem nie każdy zdecyduje się na terapię nią, aczkolwiek eksperci zdecydowanie ją polecają szczególnie tym, którzy większość czasu za dnia spędzają przed komputerem, bądź telewizorem.

www.pobocza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here