Ćwiczenia z ławeczką do ćwiczeń – praktyczny poradnik

0
1445

Regularne ćwiczenia wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie każdy jednak ma czas, chęć i odwagę wyjść samemu na basen lub pobiegać na dworze. Istnieje jednak znakomity substytut tych aktywności, a są nim ćwiczenia na ławeczce.

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ ORGANIZMU
Ławeczkę do ćwiczeń można nabyć w każdym sklepie sportowym. Ze względu na swoją poręczność zmieści się w każdym pomieszczeniu. Za jej pomocą można wykonywać szereg podstawowych ćwiczeń, które:
– działają wzmacniająco na mięśnie,
– pomagają spalić tkankę tłuszczową,
– działają pozytywnie na kręgosłup.

Ćwiczyć można nawet przed telewizorem, zaś zadowalające efekty można osiągnąć, nie wychodząc z domu. Dzięki temu ćwiczenia na ławeczce są idealną propozycją dla domatorów i tych, którzy zwyczajnie nie mają czasu wyjść na siłownę lub pobiegać.

BRZUSZKI
Pierwszym przykładem są brzuszki. Ich regularne wykonywanie wzmacnia mięśnie brzucha i dolnych partii mięśni pleców, dzięki czemu kręgosłup jest podtrzymywany przez mocną tkankę mięśniową, co pomaga w jego pionizacji. Ponadto silne mięśnie chronią narządy wewnętrzne przed urazami, zaś ich rozwój zmniejsza udział tkanki tłuszczowej, która niszczy narządy wewnętrzne.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
Kolejnym skutecznym ćwiczeniem jest podnoszenie ciężarków w pozycji leżącej. W zależności od zakresu wykonywania ruchów ta czynność pomaga w rozwinięciu mięśni klatki piersiowej, ramion oraz pleców. Rozszerzenie i wzmocnienie piersi pozwala płucom na bardziej wydajną pracę, przez co cały organizm staje się bardziej dotleniony. Rozwój mięśni pleców sprzyja pionizacji kręgosłupa, zaś silniejsze ramiona stanowią oczywiste ułatwienie np. podczas dźwigania zakupów.

www.wolabaranowska.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiąża i rak
Następny artykułAlergicy a zwierzęta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here