Certyfikacja, czyli jak zdobyć zaufanie klientów?

0
2029

W dzisiejszych czasach prowadzenie efektywnego biznesu wymaga nie tylko tworzenia wartościowych produktów i usług, ale także świadczenie znakomitej obsługi. W czasach dużej konkurencjności, która w wielu branżach ma zasięg globalny bardzo ważne jest zdobycie stałych klientów, którzy sami staną się ambasadorami naszej marki. Jest to bardzo ambitny cel, który należy osiągnąć poprzez różnorodne działania.

Niezależny dowód na wysoki poziom działania

Wielu klientów wybiera produkty tylko takich firm, które działają zgodnie z określonymi standardami. Certyfikacja ważnych w danej branży systemów może stać się cenną kartą przetargową, która pozwoli na wyróżnienie się na tle konkurencji. W przypadku produkcji żywności mogą to być systemy potwierdzające bezpieczeństwo zdrowotne oraz sposób prowadzenia uprawy,  czy też hodowli, który jest przyjazny dla środowiska. Warto też inwestować w certyfikację uniwersalnych systemów takich jak system zarządzania jakością, system zarządzania środowiskowego, system zarządzania bezpieczńtwem informacji, czy system zarządzania antykorupcyjnego. Posiadanie certyfikatów w tym zakresie jest potwierdzeniem wysokiego poziomu działania organizacji. Szczególnie certyfikacja ISO 55001 oraz ISO 27001 pomaga w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa działającego uczciwie i godnego zaufania.  Warto też dodać, że stosowanie certyfikacji iso podnosi efektywność firmy, co przekłada się także na wyniki finansowe. O różnych obszarach, w których można uzysakać certyfikaty można poczytać tutaj: http://www.bureauveritas.pl/home/our-services/certification

Klient jest królem

Dobre zaspokojenie potrzeb klienta to dopiero pierwszy krok w budowaniu trwałej relacji z nim. Dogłębne poznanie osób, które potencjalnie mogę kupić Twoje produkty lub usługi jest niezbędne, aby zdobyć ich zaufanie. Kiedy klient poczuje się wspaniale stosując Twój produkt będzie chciał wracać, a także jest większa szansa, że poleci go innym. Konsument, który sam zaczyna reklamować markę jest niezwykle cenny dla firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here