Ciąża, stres i bezsenność

0
1606

Każdy na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak niekorzystny może być długotrwały stres dla wyglądu naszej skóry.
Stres odbija się na całym organizmie, ale to na skórze widać go najszybciej. Warto zadbać więc o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona i zadbana. Dobrym pomysłem będzie też postaranie się o zminimalizowanie stresu do minimum.
Reakcja skóry na stres zależna jest od poziomu i długości sytuacji stresowej. Im więcej stresu tym bardziej cierpi skóra. Mogą pojawić się na niej zmarszczki, może być przesuszona i odwodniona. Wszystkie tego typu reakcje wskazywać mogą właśnie na stres.

40. tydzień ciąży – ostatni tydzień ciąży, który jednocześnie jest najważniejszy, zarówno dla matki, jak i dla dziecka. W tym ostatnim tygodniu warto zadbać już tylko o siebie i swoje przyszłe maleństwo.
Warto się zrelaksować i spakować swoją walizkę do szpitala, jeśli nie zrobiło się tego już wcześniej. Jest to już czas, w którym nie należy dźwigać, intensywnie spacerować, ani przemęczać się.

Wiele osób ma problemy z zasypianiem. Wynikać one mogą z wielu przyczyn, ale z całą pewnością zawsze należy im się lepiej przyjrzeć, aby móc postawić sobie trafną diagnozę. Przy problemach z zasypianiem zawsze warto wypróbować magiczne możliwości naturalnych ziół, które są w stanie szybko wyciszyć organizm i dać mu ukojenie. Na pewno sprawdzą się też inne tradycyjne metody. Dlatego też dobrym pomysłem będzie szklanka ciepłego mleka przed snem, albo intensywne myślenie o jednej rzeczy, co szybko może uśpić.

www.manukazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here