Czy alergia na laktozę to też alergia na mleko?

0
1522
Czy alergia na laktozę to też alergia na mleko?

Kiedy pojawiają się u nas niezrozumiałe objawy ze strony naszego organizmu, zaczynamy zastanawiać się — co jest nie tak? Objawami takimi mogą być między innymi biegunka, bule brzucha i wzdęcia, poczucie nadmiernej ilości gazów, dziwne uczucie przelewania w jamie brzusznej. Nie są to objawy przyjemne i każdego, komu się przydarzą, skłaniają do uważniejszego przyjrzenia się zagadnieniu.
Zwykle udajemy się do lekarza, opowiadamy o swoich dolegliwościach i oczekujemy diagnozy i pomocy. Lekarz zleca niezbędne badania, które wykonujemy i zgłaszamy się do niego na kolejną konsultację. Słyszymy diagnozę — nietolerancja laktozy. Dostajemy zalecenia odstawienia produktów zawierających ten składnik, wprowadzenia diety eliminacyjnej. Zgadzamy się, przyjmujemy wytyczne, wracamy do domu i tutaj często zadajemy sobie pytanie — co to jest laktoza? Nigdy nie słyszeliśmy o czymś takim, a tu nagle okazuje się, że jesteśmy na to uczuleni.
Laktoza to składnik mleka, a dokładnie jest to zawarty w mleku cukier. Powodem, dla którego wystąpiła u nas alergia na ten składnik, jest brak w naszym organizmie enzymu, który nazywa się laktaza. Jest on niezbędny do trawienia tego cukru.
Uczulenie na laktozę nie oznacza automatycznego uczulenia na mleko. Możemy szukać w sklepach specjalnych produktów bez laktozy. Dostępne są jogurty, inne produkty mleczne, a nawet samo mleko pozbawione tego składnika.
Niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiedniej diety wykluczającej po to, żeby nie narażać organizmu na działanie niekorzystnego dla niego składnika.

www.lov3.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo na porost włosów?
Następny artykułBuziaczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here