Czyszczenie macicy

0
1633
Czyszczenie macicy

Każda kobieta się na pewno zastanawiała, na czym polega czyszczenie macicy i czy istnieje sposób, by go uniknąć, ponieważ to dosyć drastycznie brzmiący zabieg, ingerujący w sfery intymne kobiety.

Co to tak naprawdę czyszczenie macicy? To inaczej mówiąc zabieg łyżeczkowania jamy macicy, często z przyczyn poronienia, kiedy nie dojdzie do samoistnego oczyszczenia. Wykonuje się go też w celach leczniczych i diagnostycznych, pomocny jest w wykrycia między innym raka endometrium. Innymi wskazaniami są np.; krwawienia po menopauzie, nieregularne i obfite miesiączki, gruba warstwa endometrium oraz wszelakie polipy i wcześniej wspomniany rak endometrium. Jak sama nazwa wskazuje łyżeczkowanie odbywa się za pomocą małego narządu, który bardzo przypomina łyżeczkę. Wykonuje się nim ruchy jak przy skrobaniu i tym samym złuszcza się jamę macicy. Kiedy lekarz nas skieruje na oddział ginekologii, nie ma się czego obawiać i martwić o szczególne przygotowanie do zabiegu. Wystarczy być tylko na czczo. Jest to krótki zabieg, po którym pacjentka może wyjść do domu. Powikłaniem takiego łyżeczkowania może być delikatne plamienie i ból brzucha przypominający ból miesiączkowy.To zupełnie normalne objawy po czyszczeniu macicy, ale również całkiem normalny jest ich brak. Pamiętajmy, że każda kobieta jest inna i na taki zabieg zareaguje inaczej. Miesiączka powinna wystąpić normalnie, ale jeśli się przedłuży jej brak, nie ma powodu do niepokoju, ponieważ każdy organizm dochodzi do siebie inaczej, w końcu to ingerencja w dość delikatne narządy.

Warto dbać o swoje zdrowie i wykonywać regularne badania ginekologiczne, by móc skutecznie uniknąć przykrych zabiegów takich jak czyszczenie macicy. Każda ingerencja niesie za sobą szereg możliwych powikłań. Uniknij ich dzięki regularnej diagnostyce stanu miejsc intymnych, Zdrowie mamy tylko jedno i jest najwyższą wartością w życiu. Nie zwlekaj, już dziś zapisz się na wizytę do zaprzyjaźnionego ginekologa i wykonaj podstawowe badania krwi i również dotyczące stanu macicy.

www.inwestycjawkadry.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPo co się ubezpieczać?
Następny artykułUsuwanie henny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here