Diagnostyka to podstawa

0
1444

Właściwa ocena stanu zdrowia to fundament dalszego leczenia i podstawa do dalszych decyzji lekarzy. Szczególnie w stomatologii i laryngologii badanie głowy i jej wnętrza ma elementarne znaczenie i pozwala uniknąć wielu błędów. Podstawowym badaniem w obecnych czasach jest tomografia komputerowa głowy, która umożliwia nieinwazyjną kontrolę stanu wnętrza głowy – ludzkiego procesora.

Tomografia komputerowa – czym jest i na czym polega

Tomografia komputerowa pomaga zdiagnozować wiele chorób i schorzeń co ułatwia lekarzom dalsze działanie. Działanie tomografu jest proste gdyż można go porównać do specyficznego aparatu – głowica tomografu robi zdjęcia za pomocą promieni rentgenowskich. Zdjęcia dzięki ruchomej głowicy można uzyskać na różnych płaszczyznach i wielostronnie co ułatwia dalsze działanie. Dzięki przetworzeniu zdjęć w nowoczesnym komputerze można je odtworzyć w technologiach 2D oraz 3D.

Podczas wykonywania zabiegu tomografem komputerowym należy zachować bezruch. Jest to ważne ponieważ w przypadku poruszenia się zdjęcia wyjdą nieczytelne co może skutkować koniecznością powtarzania zabiegu.

Badanie musi być wykonywane na czczo, jeśli zaś jest wykonywane w godzinach popołudniowych najlepiej na 6-8 godzin przed zabiegiem wstrzymać się od jedzenia pijąc za to dużo płynów, które ułatwiają zabieg.

Jakie schorzenia można wykryć za pomocą tomografu?

Dzięki technologii tomografii komputerowej głowy można wykryć wiele poważnych chorób, schorzeń i niedyspozycji organizmu związanych ze stomatologią i laryngologią. Przykładowo dzięki tomografowi wykryć można wszelkiego rodzaju urazy czaszkowo-mózgowe, zapalenie ucha, zapalenie zatok czy występowanie w nich polipów.

Jeśli więc podejrzewamy u siebie, którekolwiek ze wskazanych schorzeń i dostaliśmy od lekarza skierowanie na badanie tomografem warto udać się do sprawdzonej pracowni radiologicznej. Taką jest bez wątpienia łódzka pracownia radiologiczna, o której więcej informacji znaleźć można w witrynie https://tomo3d.pl/. Pracownia ta dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here