Dlaczego warto się uczyć z native speakerem

0
2664
Dlaczego warto się uczyć z native speakerem

Jeśli zdecydujemy się na naukę języka angielskiego, to warto pamiętać o kilku zasadach, które są kluczem do sukcesu. Przede wszystkim ważna jest systematyczność, odpowiednio dobrane materiały oraz wybór sposobu nauki. Jednakże niezależnie, czy będziemy się uczyć online, czy też w placówkach stacjonarnych, bardzo ważna w nauce jest komunikacja z native speakerem. Dzięki niemu możemy spojrzeć na język z zupełnie innej perspektywy. Rozmowa z taką osobą daje nam też dużo satysfakcji. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego warto uczyć się rozmawiając z osobą dla której jest to język ojczysty.

Kim jest native speaker?

Native speaker jest osobą, która posługuje się danym językiem jako swoją mową ojczystą. My, Polacy, jesteśmy native speakerami języka polskiego. Amerykanie czy Anglicy są native speakerami języka angielskiego. Wielu native speakerów języka angielskiego jest także nauczycielami, co daje im wyjątkowe predyspozycje do przekazywania wiedzy.

Native speaker prowadzi zajęcia często w inny sposób niż lektor języka angielskiego. Zazwyczaj stawia na konwersacje, które przypominają raczej miłe spotkanie, pogawędkę z przyjacielem, więc przebiegają inaczej niż typowe lekcje szkolne. Co takiego mają w sobie zajęcia z navie’ami, że są tak bardzo polecane przez szkoły językowe?

Dlaczego warto korzystać z zajęć z native speakerami?

Jest wiele plusów tego rodzaju lekcji. Pozwalają one popatrzyć na naukę języka obcego z zupełnie innej perspektywy. Konwersacja z native speakerem umożliwia zatopienie się w języku, co jest niezwykle ważne podczas nauki akcentu i odpowiedniej wymowy.

Wybierając lekcję z native speakerem, minimalizujemy lęk przed rozmową w obcym języku

Wiele osób, pomimo znajomości języka angielskiego, unika konwersacji z obcokrajowcami. Wstydzimy się tego, że coś błędnie wypowiemy, że użyjemy złej formy lub czasu. Pomoc native speakera pozwala nam się oswoić z językiem, daje możliwość przełamania bariery, która tak często jest powodem braku komunikacji z naszej strony. Obcokrajowiec będzie się starał nam pomóc, w razie konieczności poprawi nasze błędy, a także zasugeruje, jak powinniśmy rozmawiać.

Dzięki lekcjom z native speakerami mamy kontakt z różnymi akcentami (różnymi odmianami języka angielskiego). To chyba największa zaleta tego typu zajęć. Każdy obcokrajowiec, który uczy się mówić, przyswaja wymowę charakterystyczną dla regionu, w jakim się wychowuje, dzięki czemu mieszkańcy różnych krajów mówią ze swoistym akcentem. Ucząc się języka angielskiego wyłącznie od polskich lektorów nie będziemy mieli możliwości posłuchać, jak różni się mowa mieszkańców UK i na przykład USA lub Kanady. Dlatego warto zmieniać lektorów i rozmawiać z osobami z różnych stron świata. Jeśli nie mamy możliwości spotkania z native speakerem, to warto skorzystać z lekcji online, gdzie możemy konwersować z osobami z całego świata. Jest wiele tego typu platform. Jedną z nich jest https://pl.tutlo.com/.

Rozmowa z native speakerem to możliwość poznania skrótów językowych, slangu, czy idiomów. Wiele rejonów świata, ba nawet dzielnic danego miasta np. Nowego Jorku czy Londynu posługuje się swoimi „wersjami języka”, w słownictwie pojawiają się zwroty slangowe, które nie są opisywane w podręcznikach. Podczas rozmowy z zagranicznym lektorem mamy szansę ich poznania, dowiedzenia się, co one oznaczają.

Poznajemy inną kulturę

Powyżej znajdują się trzy najczęściej wymieniane zalety nauki z native speakerami. Warto dodać też, że dzięki takim lekcjom poznajemy osoby z różnych kultur i regionów świata, co znacznie poszerza naszą wiedzę na jego temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here