Tanie strony internetowe – czy to rzeczywiście się opłaca

0
1405
Tanie strony internetowe – czy to rzeczywiście się opłaca

Wypromowanie swojej strony w sieci to jedno z najważniejszych zadań, które wyłania się przed każdym przedsiębiorcą. Ze szczególnym problemem zmagają się małe lub dopiero startujące firmy, które jeszcze nie dysponują dużym budżetem na promocję. Posiadanie własnego miejsca w Internecie to dziś podstawa, ale alternatywą dla drogich witryn opartych na indywidualnym projekcie są tanie strony WWW stawiane na gotowych szablonach. Sprawdź, jakie korzyści daje takie rozwiązanie i sam zadecyduj, czy w dłuższej perspektywie inwestycja w gotowe strony internetowe ma sens!

Czy tanio i szybko może być jednocześnie dobrze?

Choć słynne porzekadło mówi, że nie, tak naprawdę odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana i zależna od wielu czynników. Tanie strony internetowe są na pewno lepsze niż żadne; ponadto potrafią one przynieść firmom, zwłaszcza małym lub raczkującym, sporo korzyści. Jeśli dopiero startujesz z promocją swojego przedsiębiorstwa, wydawanie wielu tysięcy na stronę marki, której nikt nie słyszał, może mijać się z celem. Zwykle na początek wystarczy kilka łatwych w nawigacji podstron, a nawet wizytówkowa strona typu One Page – chodzi tylko o to, żeby potencjalni klienci mogli Cię łatwo odnaleźć i w razie potrzeby zaznajomić się z Twoją ofertą.

Sam fakt, że gotowe strony WWW są dostępne po przystępnych cenach, nie znaczy jeszcze, że są zawsze gorszym rozwiązaniem. Jeśli za przygotowaniem strony stoją profesjonaliści i można liczyć na chociaż cząstkową personalizację – na przykład wybór kolorystyki, zdjęć czy układu strony – może to być bardzo dobry wybór!

Po czym poznać dobrą ofertę?

Gotowe strony internetowe są często sprzedawane w szerszych, korzystnych cenowo pakietach. Przykład takiej dobrej, kompleksowej oferty można znaleźć pod adresem eniteo.pl/tanie-strony-www-gotowe-strony-internetowe. Tam w cenie 799 złotych można zakupić gotową stronę WWW opartą na jednym z dwóch autorskich szablonach firmy. Nie ma więc ryzyka, że nasza strona będzie wyglądała tak samo jak miliony innych serwisów; możemy za to liczyć na przyjazną, nowoczesną grafikę i urozmaicić szablon, dobierając kolory i zdjęcia wedle uznania. Za te pieniądze otrzymujemy responsywną stronę, która będzie się dopasowywać do urządzeń mobilnych, a także roczny abonament na hosting 2GB i domenę internetową z końcówką .pl.

W pakiecie oferowanym przez Eniteo mamy też gwarantowany dostęp do systemu CMS (co pozwala nam samodzielnie edytować pięć zakładek i galerię), optymalizację pod kątem SEO i rozpoczęcie analityki. Wszystko to dostajemy szybko i za przystępną cenę. Gotowe strony WWW warto zamawiać właśnie w tego rodzaju szerszych pakietach – wtedy mamy pewność, że niczego nam nie zabraknie i w razie potrzeby poradzimy sobie z wprowadzeniem ewentualnych zmian treści na stronie.

Gotowe strony internetowe – 3 główne zalety:

1. Przystępne ceny – na każdą kieszeń

Gotowe strony WWW mają o siebie to, że są o wiele tańsze niż witryny przygotowywane od zera w oparciu o indywidualny projekt. Praca na gotowych szablonach znacznie obniża koszty i przyspiesza cały proces. Najdroższa jest wówczas instalacja i konfiguracja danego systemu, ale i tak ostateczna cena zamyka się wówczas w kilkuset złotych. Decydując się na grafikę na zamówienie i nietypowy układ strony, trzeba zapłacić o wiele, wiele więcej.

2. Błyskawiczna realizacja – zwykle wystarczy kilkadziesiąt godzin

Tanie strony internetowe powstają w mgnieniu oka. Wystarczy, że do gotowego szablonu wklei się potrzebne informacje na temat firmy i zdjęcia oraz przeprowadzi się zabiegi SEO. Najczęściej do otrzymania efektu końcowego wystarczy kilka, kilkadziesiąt godzin – zwykle są to maksymalnie 2-3 dni. Tak szybki czas realizacji jest możliwy dzięki pominięciu etapu opracowywania grafiki i kodowania tejże do poszczególnych szablonów, w tym CS i HTML. W tym przypadku po prostu konfiguruje się gotowe elementy i testuje się, czy strona działa bez zarzutu.

3. Olbrzymi wybór usługodawców i szablonów

Obecnie funkcjonuje tak wiele firm, które parają się tworzeniem tanich stron internetowych, że naprawdę jest w czym wybierać. Możesz bez problemu odnaleźć dokładnie takie rozwiązanie, jakiego szukasz i spełnić wszystkie swoje potrzeby. Wystarczy krótki research, żeby wytypować sporo interesujących i korzystnych propozycji. Warto przy tym pamiętać, żeby stawiać na wspomniane, kompleksowe pakiety i starać się uzyskać w cenie jak najwięcej produktów towarzyszących.

Jest jeszcze jedna zaleta: jeśli postawisz na tanią stronę WWW, nie musisz być skazany przez kolejne lata na jeden szablon! Wydatek będzie na tyle niski, że gdy wygląd strony Ci się znudzi, możesz bez zrujnowania budżetu wymienić go na inny. Tylko pomyśl, ile kosztowałby Cię taki sam manewr, gdybyś chciał zlecić kolejny projekt grafikom i programistom!

Tanie strony internetowe mogą być świetną inwestycją!

Gotowe strony WWW, o ile tylko są profesjonalnie wykonane, spełnią oczekiwania większości drobnych przedsiębiorców. Przystępne cenowo, dostępne już po kilku dniach, a przy tym przejrzyste i estetyczne, są satysfakcjonującym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, a chcesz zaistnieć w sieci i rozpocząć działania z zakresu e-marketingu – to rozwiązania jest właśnie dla Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here