Dłonie i stopy

0
1656

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Odpowiednio nawilżona skóra wolniej się starzeje, a dłonie są gładkie i miękkie. Wypielęgnowane dłonie bardzo dobrze o nas świadczą. Nieogolone nogi można ukryć pod długimi spodniami, ale nie da się chodzić cały dzień w rękawiczkach. Warto od czasu do czasu odwiedzić kosmetyczkę, która profesjonalnie zajmie się naszymi dłońmi. Wycięte skórki, ładnie opiłowane paznokcie w pięknym kolorze – to naprawdę dobrze o nas świadczy. Możliwości jest mnóstwo – zarówno, jeśli chodzi o kształt płytki paznokcia, jak i typ manicure (hybrydowy, monofaza, żelowy i wiele innych). Paznokcie nie muszą mieć intensywnego koloru. Zresztą, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, chociażby ze względu na pracę.
Mleczna, naturalna barwa, czy francuski manicure jest równie piękny co długie, czerwone paznokcie. Najistotniejsze jest to, żeby spod paznokci nie wystawał brud, skórki nie narastały na płytkę, a dłonie były odpowiednio nawilżone. Zaleca się używanie kremu po każdym myciu rąk. W niektórych miejscach publicznych, w łazience, tuż obok mydła, stoi krem do rąk. Bardzo trafione rozwiązanie. Warto wykorzystać je także w przestrzeni prywatnej.

Oprócz dłoni, dobrze jest zadbać również o stopy. Regularne złuszczanie naskrórka, codzienne nawilżanie, skracanie i pielęgnacja paznokci odpłaci nam się w przyszłości nieskazitelnymi stopami. Istotne jest też wygodne obuwie, które nie będzie nas obcierać, a przy tym – tworzyć nieestetyczne, często też bolesne, odciski.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne dotyczące dłoni i stóp można wykonywać w domu, ale od czasu do czasu można skorzystać z usług profesjonalistki – chyba każda kobieta lubi być trochę porozpieszczana.

www.trenujmadrze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here