Czy kantory internetowe są bezpłatne?

0
1700

Kantory internetowe oferują bardzo atrakcyjne kursy walut. Dlatego coraz częściej nie dokonujemy już wymiany waluty w banku ani w kantorze stacjonarnym. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy platformy, który pozwalają nam wymieniać walutę online nie pobierają od nas dodatkowych opłat lub prowizji.

le nas będzie kosztować transakcja walutowa w kantorze internetowym? Czy oprócz wymiany po kursie oferowanym przez kantor online musimy doliczać opłaty bądź prowizję? Warto mieć świadomość, że nie wszystkie kantory internetowe funkcjonują w ten sam sposób. Zanim dokonamy transakcji oprócz dokładnego sprawdzenia kosztów, trzeba także dowiedzieć się w jaki sposób środki zostaną zabezpieczone.

Co trzeba wiedzieć o opłatach w kantorach online?

Przede wszystkim warto wiedzieć co to jest spread walutowy i ile wynosi w danym kantorze internetowym. Spread walutowy dla każdej waluty może być inny, dlatego warto nauczyć się go obliczać. Jeśli chcesz dowiedzieć się krok po kroku jak to zrobić, przejdź do artykułu Co to jest spread walutowy? Spread jest to różnica pomiędzy kursem kupna, a kursem sprzedaży waluty. Jest to podstawowy koszt przewalutowania środków u każdego operatora. Ale niektóre kantory online oprócz spreadu mogą doliczać jeszcze prowizję np. wynoszącą 0,3% liczonej od całkowitej kwoty transakcji.

Kalkulatory oszczędności – jak to działa?

Jeśli chcemy szybko sprawdzić ile zaoszczędzimy na transakcjach w kantorze internetowym spłacając kredyt walutowy, warto skorzystać z kalkulatora oszczędności, który na swojej stronie udostępnia m.in. kantoronline.pl. Wystarczy, że wpiszemy kwotę miesięcznej raty oraz ile wynosi całkowity czas spłaty kredytu, żeby dowiedzieć się ile dokładnie będą wynosić nasze oszczędności. Taka kalkulacja z pewnością zachęca do zainteresowania się opłatami, którymi banki obciążają klientów za wymianę waluty.

Niskie kursy walut i świetne zabezpieczenia

Jeśli jesteśmy na etapie wybierania kantoru internetowego dla siebie warto również zwrócić uwagę na to, ile dany kantor istnieje na rynku oraz jakie stosuje zabezpieczenia transakcji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne. Do kantorów internetowych, które istnieją długo na rynku  można zaliczyć m.in. kantoronline.pl, który niedawno obchodził swoje siódme urodziny. To operator, który doskonale dba o bezpieczeństwo środków finansowych swoich klientów, np. dzięki szyfrowaniu danych protokołem SSL oraz stosowaniem podwójnego potwierdzania transakcji.

Przeczytaj także: Inwestycja w obcą walutę – czy to się opłaca?

Podsumowując

W większości przypadków kantory internetowe prowadzą politykę przejrzystości. Użytkownicy z góry wiedzą za co i ile zapłacą. W polskiej branży wymiany walut online istnieje około 50. kantorów online. Zanim jednak wymienimy walutę w kantorze internetowym, warto dokładniej przyjrzeć się oferowanym przez nie usługom. W kwestii finansów i transakcji bezgotówkowych warto być po prostu przezornym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here