Gdzie umieścić telewizor

0
1890

Telewizor już dawno stał się centralnym miejscem niemal każdego domu. Ze względu na rozwój designu nie jest już gigantycznym pudłem zajmującym połowę przestrzeni. Nie zmienia to jednak faktu, że ciągle zakup nowego odbiornika stawia szczęśliwego właściciela przed problemem z podjęciem decyzji gdzie postawić telewizor tak żeby prezentował się jak najlepiej.

Zastanówmy się gdzie umieścimy telewizor już prze jego zakupem. Głównym argumentem powinno być to, z jakiego miejsca i odległości będziemy go oglądać. Komfort wynika z odległości od siedzenia, wysokości, na jakiej znajduje się ekran oraz oświetlenia w pokoju. Postarajmy się wybrać miejsce na telewizor z daleka od zwyczajowych ścieżek poruszania się domowników, zapobiegnie to uciążliwemu zasłanianiu ekranu.
Najlepiej telewizor umieścić na ścianie, koniecznie jednak z daleka od źródeł ciepła takich jak kominki czy kaloryfery. W zależności od nasłonecznienia pomieszczenia wybierzmy telewizor w odpowiedniej technologii – ekrany LCD i LED będą przejrzyste również w jasnych pomieszczeniach.

Najkorzystniej ulokować ekran na ścianie bez okna, optymalnie na wprost sofy lub kanapy, jeśli nie dysponujemy taką ścianą ustawiajmy go w miarę możliwości za źródłem światła. Poprawi to wygodę oglądania oraz zapewni zachowanie doskonałej jakości obrazu.

http://www.sklepwinternecie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here